Једном кад видите како изгледа УНУТРАШЊОСТ кенгурове торбе, више нема назад (ВИДЕО)
Увек смо мислили да је као џеп. Изгледа да смо погрешили.
Женке кенгура имају добро развијену торбу с отвором према напред у којој се налазе четири дојке. Женка на свет доноси само једно (врло ретко два) младунче. Код многих врста долази до "одгођеног коћења": непосредно након што окоти једно младунче, женка се поново пари. Али, тај ембрион "мирује" док претходни младунац дефинитивно не напусти торбу. Тек тада се даље развија и долази на свет. Смисао тога би могао бити да, ако у суровој околини младунац угине или мајка из неког разлога мора да га напусти, нови младунац може врло брзо да дође на свит.
Као код свих торбара, и код кенгура се младунци коте након врло кратког периода скотности (20 до 40 дана) и у односу на младунчад виших сисара су јако неразвијени. Младунац се рађа дуг само око 2 цм и тежак мање од једног грама. Мора самостално да препузи пут од порођајног канала до мајчине торбе, уђе у њу и ухвати се устима за брадавицу мајчине дојке коју не испушта два до три следећа месеца.
У узрасту од 6 месеци први пут излази из торбе, а са осам су превелики да би улазили у њу. Ипак, младунци сисају до старости од годину дана завлачећи главу у торбу, у којој се по правилу на другој дојци налази нови младунац. Мајка за свако од својих двоје младунаца лучи другачије млеко, примерено старости одређеног младунца, пише Wikipedia.
Добри људи са канала Смартер Every Day су нам приуштили редак поглед унутар кенгурове торбе. Овако то изгледа, негде од 6:10.