МАЈКА ХРАБРОСТ: Ризиковали смо све како би постали родитељи, наш успех су наша три анђела
"Постојала је могућност да изгубим посао ако не останем трудна, а будем на боловању месец дана. У том случају бих остала без посла, јер радим за приватника. Ја сам све то ризиковала. Једном сам спремила папире за кредит, па се нисам усудила да их поднесем и онда сам их поцепала. Други пут сам ишла до краја, па шта буде нека буде", рекла је Марија Петровић за Србију Данас.
Марија Петровић, мајка сада већ свима познатих "беба на кредит" је права Мајка храброст. Ризиковала је све како би добила бебу, а као круна њеног труда дошле су Хелена, Сара и Даница.
Марија је пре више од два месеца донела на свет три девојчице. Како каже, није јој била намера да изађе у јавност, али када је Србија чула њену причу реакције које су уследиле оставиле су је без текста.
Рачун у Комерцијалној банци на који можете уплатити средства: Мирослав Петровић
205-9011005946764-86
"Нисам очекивала овакву реакцију људи. Прошло је два месеца како сам се породила када ме је контактирала новинарка у жељи да уради интервју са мном и тако је све почело. Изненађена сам и затечена ситуацијом у којој сам се нашла", прича Марија за наш портал.
Запослење би решило проблеме
Финансијска ситуација у којој се нашла породица Петровић је тешка. У породици Марија ради за плату од 30.000 динара, док њен супруг, који се бави грађевином, нема стални посао. Марија се нада да ће се наћи неко ко би могао да помогне око запослења њеног мужа.
Сви који желе да донирају опрему за бебе могу да се јаве на mail pomoczatrojke@gmail.com.
"Имали смо велики финансијски проблем. Ја примам 30.000 динара, супруг нема стално запослење. Подигли смо кредит и много смо ризиковали. Задужили смо се и мимо кредита да би опремили собице за бебе јер нам је кућа стара. Морали смо да реновирамо, да ставимо прозоре јер је дувало са свих страна. Дужни смо више од 100.000 динара за материјал који смо узели за те радове са стоваришта. Морали смо да узмемо то на рате како бисмо све средили јер нам је кућа стара. Муж је све то одрадио сам јер је молер, нисмо могли да децу доведемо у такву кућу. Прозори су били стари, а и под је био лош, остало нам је још да опремимо купатило", каже Марија.
И опрема за бебе на зајам
Петровићи су због финансијске ситуације били у прилици да купе један креветац, а два су позајмили. Њима су сада потребна два креветића како би позајмљене вратили. Такође, немају ни колица за тројке.
Реакције људи који су вољни да помогну нису изостале. Марију су контактирали неки од приватника и понудили помоћ.
"Контактирала ме је власница приватне фирме која прави фотеље и столице за децу, а један човек из Канаде нам је уплатио 10.000 динара. Јутрос су били представници једне прехрамбене трговине и донели ваучер за куповину у њиховим радњама у износу од 10.000 динара. Електромрежа ће да нам отплати кредит који смо подигли што је велика помоћ", прича Марија.
Око беба родитељима помажу баке, али њима је сада најпотребнија финансијска помоћ. Отац беба Мирослав Петровић отворио је јутрос рачун у Комерцијалној банци на који сви људи који желе да помогну могу да уплате износ по жељи. Број рачуна је 205-9011005946764-86.
У акцију помоћи тројкама укључили су се и студенти Београдског универзитета који су покренули хуманитарну акцију и најавили низ акција како би прикупили новац.
"Покренуо сам акцију зато што познајем више брачних парова који вантелесном методом нису успели да добију децу. Знам колико су патили и пате, зато сам био неизмерно срећан када сам прочитао вест да су Петровићи добили тројке и у исто време тужан што су због тога морали да подигну кредит и у овом тренутку се оптерете неповољним дугом. Зато сам схватио да као студенти треба да будемо сложни јер са својим минимумом можемо променити део детињства овим девојчицама", каже Миломир Радовац, један од студената који су покренули Фејсбук кампању за помоћ тројкама.
Он додаје да је првобитна замисао да се активирају студенти да се укључе у акцију и допринесу бољем животу деце, али да је добродошла и помоћ свих људи који су у прилици да се одазову и донирају.