МОЖДА СТЕ И ВИ ПОТЕНЦИЈАЛНИ МИЛИОНЕР? Уколико размишљате као ови богаташи, на правом сте путу
Малом броју људи ће поћи за руком да постану милионери. Разлог је тај што они не знају да шанса за стицање милиона зависи искључиво од њиховог менталитета.
У свету у 2013. години, било је 12 милиона милионера, од којих је већина своје богатсво сама направила.
На пример Опра, чије се богатство процењује на 3 милијарде долара, потиче из сиромашне, руралне средине. Хауард Шулц, председник и генерални директор Старбакса, одрастао је у Бруклину. Он сада има нето вредност од 2.5 милијарди долара.
Није могуће, а не поставити питање “Па како су они то успели?” Шта их то толико разликује од безбројних “не-милионера” у свету?
Арапски Бизнис истакао је десет начина на који другачије мисле милионери у односу на масу која их нема.
1. Милионери верују да “морате да буде неко” ко ће да се обогати. Просечни људи мисле да морају да ураде “нешто” да би се обогатили. Обични људи фокусирају се на непосредни резултат њихових акција. Богати људи су концентрисани на учење из сваког искуства. Оснивач ИКЕА је истакао да само они који спавају не праве грешке. Пример је Доналд Трамп који се од 9 милијарди дуга, вратио богатији него икада.
2. Милионеру неугодност омогућава да напредује. Да би било удобно, мора бити и неудобно, али то је мала цена коју треба платити како би се живео свој сан. Физичка, психичка, емоционална удобност је примарни циљ средње класе, док "светска класа” рано схвати да није лако постати милионер и навикнути су да им стална неизвесност буде угодна.
3. Богати људи се фокусирају да зарађују још новца, док се просечни људи фокусирају на то да новац који имају сачувају, не желећи да улажу и покушају да добију нешто више.
4. Милионери виде новац као позитивну ствар, просечни људи га виде као извор зла. Богати људи верују да новац може да реши проблеме, док средња класа на новац гледа само као на нужни део живота.
5. Милионери уче своју децу да се обогате. Они уче своју децу да виде реалност - да постоје они који су богати и могу имати многе ствари, и они који су сиромашни и не могу имати те ствари. Иако ова теорија може звучати увредљиво масама, стручњаци сматрају да је то само реалност, пише Б92.
6. Ниска очекивања нису на дневном реду милионера.
7. Богати људи прате своју страст. Једна од најпаметнијих стратегија светске класе је “ради оно што волиш и пронађи начин да будеш плаћен за то”
8. Они су бесрамно себични. Богати покушавају да сами буду срећни, уместо да се претварају да желе да спасу свет. Ово просечни људи виде као негативан став, али то је оно што их чини просечним.
9. Милионери верују да је бити богат њихово право. Средња класа сматра да је бити богат заснован на привилегији и срећи. Богати људи верују у доношењу своју срећу. Они знају да ли имају нешто да понуде свету.
10. Како милионери постају милионери. Иако су многи милионери сами то постали, и нису наследници богатства, они су сада то што јесу због тога што су пронашли везе и ресурсе. Они не покушавају да буду независни и "усамљени вукови. Они наиме траже истомишљенике предузетнике са којима могу да деле идеје и да се носе са изазовима.
Погледајте и: