Овако су изгледали најгори дани америчке економије (ФОТО)
САД су тридесетих година пролазиле кроз економски пакао. Тренутно друга економска сила света током ''Велике депресије'' 30-их година, имала је милионе људи на улицама, који су очајнички тражили посао.
Најгоре доба у светској економији погодило је цео свет, али је посебно у САД-у било тешко и разорно. Радници су мигрирали из места у место, тражећи било какав посао.
Неколицина је имала своје аутомобиле, али је већина ишла возовима. Тако су се на шинама нашли милиони, тинејџери, старији али и целе породице, и прелазили су земљу тражећи ухлебљење.
Где је било посла, било би по хиљаду пријављених за једну позицију. Они који не би били те среће да нађу посао, живели би изван градова, у страћарама, које би изграђивали од материјала који су били доступни, често и од картона.
Један од четири Американаца био је без посла средином тридесетих.
Две недеље од црног четвртка (24.октобар 1929. - симболични почетак Велике Депресије и крах њујоршке берзе), број незапослених у Америци порастао је за 2,5 милиона.
Стала је производња, потрошачка моћ се смањила драстично, све је стало. Неки извештаји кажу да је у октобру 1929. било 429.000 незапослених, а 1930. године било је више од четири милиона незапослених Американаца.
Сада су то само слике из неславне историје, док тржиште рада у САД-у расте последњих месеци.
Јоб хаунтинг ин the 1930's pic.twitter.com/4QXKCVAaJF
— Соуна Lotfy (@Sounalotfy) May 22, 2014