ОВО ЈЕ НАЈВАЖНИЈИ СТРАТЕШКИ ДОКУМЕНТ ГРАДА: Шта нам доноси ГУП
Усвајање овог урбанистичког плана се чека већ 13 година.
Београђани 13 година чекају на усвајање Генералног урбанистичког плана који представља најважнији стратешки документ за развојни план града, рекао је градоначелник Београда Синиша Мали непросредно пред почетак данашње седнице Скупштине града.
– Желимо да од Београда створимо светску метрополу и због тога усвајамо план који ће дефинисати основне правце развоја града у наредним годинама. На основу тога активираћемо делове града који до сада нису били активни као што је Макишко поље, лева страна Дунава, Борчански део поред Пупиновог моста, Ада Хуја и још неки делови града.
ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА НАСЕЉА ОКО ПУПИНОВОГ МОСТА: У припреми урбанизација борчанске и макишке стране
Циљ нам је да ГУП-ом отворимо нова радна места, привучемо инвестиције, отворимо нове фабрике, завршимо потребне инфраструктурне пројекте, спољну тангенту, унутрашњи магистрални прстен, метро... Драго ми је што је на Савету за урбанизам и опозиција гласала јер сви заједно треба да станемо иза јасне визије и стратегије развоја нашег града. На седници очекујем и усвајање Одлуке о стипендирању најбољих ученика средњих школа и ученика са инвалидитетом, најбољих студената Београдског универзитета и студената са инвалидитетом, а Град Београд је за ову сврху издвојио 24 милиона динара. Одмах након одлуке Скупштине града покренућемо и конкурс, што је пример одговорне социјалне политике која је усмерена ка онима којима је помоћ најпотребнија – истакао је Мали.
КРУЖНИ ТОКОВИ НА РЕДУ: Аутокоманда и Славија добијају нови изглед
Он је подсетио да је Макишко поље потпуно неискоришћен део Београда, који ће бити намењен за комерцијалне, пословне и стамбене пројекте и изразио очекивање да ће овај простор привући велики број инвеститора.
– ГУП ће повећати ефикасност издавања грађевинских дозвола, па ће инвеститори када дођу јасно знати шта могу да граде. Данас у Београду није проблем издавање грађевинских дозвола, оне се релативно брзо издају, већ је проблем у непостојању планова детаљне и генералне регулације – објаснио је Мали.