Ово НИКАД не питајте послодавце на разговору за посао!
У ''врућем седишту'' сте , и све иде како треба, разговор се приводи крају, и онда оно чувено '' Имате ли ви питање за нас?''. Пазите се, ова питања могу да буду праве ''нагазне мине''. Издвојили смо три питања која никако не смете да поставите послодавцу, ако желите да оставите добар утисак.
А чиме се заправо компанија бави?
Никако, никако не питати ово! Припрема за разговор значи и распитати се добро о фирми у којој конкуришете. Користите веб сајт фирме, познанике, све могуће начине, али никако не питајте послодавца да вам објасни.
Неинформисаност одмах значи и незаинтересованост, мањак амбиције, неприпремљеност. Све ће ово помоћи послодавцу да вас више не позове.
Ово питање послодавац чује као: Знате, ја се нисам баш припремио за овај разговор!
Основне ствари о фирми научите пре разговора.
Колико ћу заправо радити?
Када питате за радно време, слободне дане, одсуствовање - на самом почетку сарадње са послодавцем, то може да одбије будућег шефа.
Одајете утисак да желите да радите минимално, да имате друге приоритете. Треба да одате утисак да вам је битно да се посао одради како треба, без обзира колико ће то сати одузети, и да ли ћете остајати прековремено.
Кад могу да очекујем повишицу?
Апсолутно је у реду да при озбиљнијем разговору за посао, у кругу који се одиграва пред само запослење, знате плату за коју ћете радити. Но, ако то није износ којим сте задовољни, потпуно је погрешно питати послодавца када и да ли може да се очекује повишица.
Повишица долази са радом, залагањем, а не временом. Дакле, иако сви радимо за новац, избегните ово питање ако желите да оставите добар утисак на послодавца.
О висини основне плате треба да се распитате, јер је то, како кажу, на крају крајева, само бизнис.
Све пословне савете на Србији Данас прочитајте кликом овде , или изаберите текст са листе: