ПАЖЊА: Ове две ставке нам банкомати могу наплатити, а ДА И НЕ ЗНАМО!
Поједине банке наплаћују подизање кеша на другим банкоматима до 2 одсто, али постоји минимум који морате платити и при мањим износима, па се тако деси да најчешће за подизање хиљадарке дајемо 250 динара.
Јасно је да је најбоље својом дебитном картицом подизати кеш на банкомату банке које користите, без провизије, али некад, у журби, или физичкој удаљености банкомата, одлучимо се да новац подигнемо "са туђе банке".
Ту услугу минимално плаћамо 50 динара, а углавном се узима 1, или 2 одсто од износа. Међутим, с обзиром да на неким банкоматима тај минимум износи од 90 до 250 динара, значи да можемо да платимо и четвртину износа који подижемо. То значи да за хиљадарку можемо платити 250 динара, само зато што смо били лењи, или онемогућени да дођемо до свог банкомата. Цака је и у томе што то колика је провизија, банкомат не покаже, па углавном износ сазнамо тек када проверимо стање свог рачуна.
БУДИТЕ НА ОПРЕЗУ! Појавили се лажни банкомати, ево и како изгледају! (ВИДЕО)
Лопов хоће да вам отме паре на банкомату - ево шта треба да урадите
Неке банке имају и већи минимум провизије за подизање од 50 динара (и до 150 за дебитне, 250 за кредитне).
Такође, многи не знају да и провера стања на рачуну, на банкоматима банке коју користе, не мора, и није увек бесплатна. Иако поједине наплаћују 15, или 20 динара, фер је да знате да ли вас ова навика може коштати или не, чак и ситно. Ако проверавате на другим банкоматима стање на вашој картици, то може бити и дупло скупље.
Одсечак са банкомата, на ком је ваш салдо, такође може бити наплаћен. Стога је најправилније упознати се са тарифником банке коју користите, али и да бирате банке чија мрежа банкомата вам одговара.