СП: Варела спасио Португал од испадања (ВИДЕО)

22.06.2014. 23:49 14:43
Silvestre Varela postiže izjednačujući gol za Portugal
Силвестре Варела постиже изједначујући гол за Португал / Извор: Бета/АП

САД – Португал 2:2 (0:1). Португалци у 95. минуту избегли елиминацију са Мундијала.

Невероватан меч у Манаусу. Сједињене Америчке Државе и Португал су играли нерешено 2:2 (0:1) у групи Г. Јунак Португалаца је Варела, који је постигао гол само неколико секунди пре краја и тако спасао своју репрезентацију од испадања са Мундијала у Бразилу.

Стадион: „Амазонија“ у Манаусу.

Гледалаца: 40.123.

Судија: Нестор Питана (Аргентина).

Стрелци: 0:1 Нани (5), 1:1 Џонс (64), 2:1 Демпси (81), 2:2 Варела (90 5).

Жути картон: Џонс (САД).

САД: Хауард, Џонсон, Камерон, Безлер, Бизли, Бекерман, Џонс, Бедоја (од 72. Једлин), Бредли, Зуси (од 90 1. Гонзалес), Демпси (од 87. Вондоловски).

Португал: Бето, Переира, Коста, Алвес, Алмеида (од 46. Карваљо), Мутињо, Велосо, Меирелес (од 69. Варела), Нани, Постига (од 16. Едер), Роналдо.

Повели су Португалци голом Нанија у петом минуту, који је искористио грешку Камерона и савладао Хауарда. Ипак, имају за чиме да жале Американци јер су били надомак потпуног преокрета у другом полувремену. Прво је Џонс у 64. минуту изједначио на 1:1, а девет минута пре краја Демпси је избегао офсајд замку и преокренуо на 2:1. У том моменту је Португал био пред испадањем са Светског првенства, а изабранике Паула Бента је спасао Варела у петом минуту надокнаде.

Ситуација је за Португалце и даље тешка, јер се у последњем колу састају са Ганом, док САД игра са Немачком. Овом утакмицом је завршено друго колу групне фазе такмичења. У Г групи су дан раније Немачка и Гана играли нерешено 2:2.

Пре њих су одиграна два меча у групи Х у којима је Белгија у финишу савладала Русију, док је Алжир убедљивом игром победио Јужну Кореју.

Klint Dempsi
Клинт Демпси / Извор: Бета/АП

Пренос уживо можете да пратите на Srbijadanas.com:

90 5. минут - Крај утакмице.

90 5. минут - ГОООЛ!!! 2:2 стрелац Варела. Роналдо је убацио пред гол, а Варела је главом у паду послао лопту у гол.

90 1. минут - Последња измена у САД, изашао је Зуси, а ушао Омар Гомзалес.

87. минут - Измена у САД, излази Демпси, а улази Вондоловски.

81. минут - ГОООЛ!!!! 2:1 стрелац Демпси. Одлична комбинација Американаца, лопта је дошла до Демпсија, који је избегао офсајд замку и стомаком послао лопту у гол.

75. минут - Први жути катон на утакмици зарадио је Џермајн Џонс после фаула над Мутињом.

72. минут - Прва измена у САД, изашао је Бедоја, а ушао је Једлин.

69. минут - Последња измена у Португалу. Изашао је Меирелес, а ушао је Варела.

66. минут - Две одличне интервенције голмана Хауарда. Прво јре скинуо лопту са главе Кристијану Роналду после центаршута са десне стране, а потом је одбранио шут Меирелесу.

64. минут - ГОООООЛ!!!! 1:1 стрелац Џермајн Џонс. Он је шутирао са 18 метара, и изненадио голмана Бета.

55. минут - Најбоља прилика за САД до сада. Мајк Бредли је шутирао из срца шеснаестерца, али је пред гол линијом био Коста и спречио погодак.

49. минут - Одлична шанса за САД. Фабијан Џонсон је шутирао из близине са десне стране, лопта је закачила једног Португалца, а Бето ју је избацио у корнер.

46. минут - Почело је друго полувреме. Одмах на почетку друга измена у Португалу. Изашао је Алмеида, а ушао Карваљо.

45. минут - Крај првог полувремена.

45. минут - Одлична одбрана голмана Хауарда, који је у паду скренуо лопту у корнер. Шутирао је Едер.

40. минут - Због велике врућине, први пут на Мундијалу у Бразилу, судија је направио паузу да би се играчи освежили.

28. минут - Демпси је ушао у шеснаестерац, шутирао, али су Португалци избацили лопту у корнер. Демпси је против Гане поломио нос, али сада игра без маске.

24. минут - Бредли шутира, али лопта одлази преко гола.

16. минут - Прва измена у Португалу. Уместо повређеног Постиге ушао је Едер.

12. минут - Американци покушавају да изједначе, али без конкретних шанси.

5. минут - ГООООЛ!!!! 0:1 стрелац Нани. Велосо је убацио лопту у шеснаестерац, очајно је реаговао Камерон, који је додао лопту до Нанија, а овај савладао Хауарда.

1. минут - Утакмица је почела.