СЕРИЈА А: Сампдорија испустила победу, Ђорђевић пресудио и Фиорентини

19.10.2014. 14:43 14:38
Filip Đorđević
Филип Ђорђевић / Извор: Профимедиа

Тим Синише Михајловића имао два гола предности, али је након искључења Каћатореа Каљари изборио бод. Српски репрезентативац Филип Ђорђевић постигао први гол у мечу Томовићеве Фиорентине. Хонда водио Милан до сигурне победе у Верони.

Филип Ђорђевић поново је стрелац за Лацио. Српски репрезентативац је постигао гол у победи на гостовању Фиорентини 2:0 у седмом колу Серије А. Њему је ово пети гол у дресу римског тима. Коначан резултат је поставио Сенад Лулић у другом минуту надокнаде другог полувремена. Домаћи су имали иницијативу, али су гости били конкретнији, пошто је однос у шутевима у гол био 5:2 за Лазио.

Сампдорија је имала предност од два гола на гостовању Каљарију головима Габиадинија и Обианга, али је тим са Сардиније после другог жутог картона Каћатореа, после фаула за најстрожу казну стигла до једног бода. Авелар је погодио са беле тачке, да би у 77. минуту Сау срушио наде Ђеновљана да могу да приђу водећем Јувентусу на само два бода заостатка. Ипак, тим нашег тренера Синише Михајловића остао је непоражен и у седмом узастопном мечу од старта шампионата, па је сачувао треће место на табели.

Милан је после слабог старта продужио серију непобедивости на четири убедљивим тријумфом на гостовању Верони резултатом 3:0. Други везани тријумф "росонера" донели су Маркес аутоголом у 21. минуту и Кеисуке Хонда који је постигао два поготка, у 27. и 56.

Keisuke Honda na meču Milana protiv Verone u sedmom kolu Serije A
Кеисуке Хонда на мечу Милана против Вероне у седмом колу Серије А / Извор: Бета/АП

Аталанта је у "дербију" зачеља стигао до три бода у последњем минуту сусрета и нанео Парми четврти узастопни пораз (1:0).

Фудбалери Интера и Наполија играли су у Милану нерешено 2:2, у преосталој  утакмици 7. кола италијанске Серије А.

Наполитанци су практично испустили добијену утакмицу. Головима шпанског нападача Каљехона два пута су имали предност, али су неопрезно дозволили домаћину да ипак стигне до бода поготком у судијској надокнади.

Каљехон је најавио тријумф гостију у 79. минуту, међутим, резервиста Гуарин изједначио је резултат само два минута након уласка у игру, да би Шпанац у 90. поново довео Наполи на корак од успеха.

Интер се ипак извукао голом Ернанеса пред сам крај, али је поново разочарао бројне навијаче за нови корак назад у настојању да се приближи горњем делу табеле.

Немања Видић је за неро-азуре одиграо целу утакмицу, док је Здравко Кузмановић преседео на клупи.

СЕРИЈА А, 7. коло

Недеља

Фиорентина - Лацио 0:2

(Ђорђевић 35, Лулић 90 2.)

Интер-Наполи 2:2

(Гуарин 82, Ернанес 90 1, Каљехон 79, 90.)

Аталанта - Парма 1:0

(Боакје 90.)

Каљари - Сампдорија 2:2

(Авелар 59п, Сау 77. - Габиадини 28, Обианг 39.)

Верона - Милан 1:3

(Лопез 87. - Маркес 21аг, Хонда 17, 56.)

Палермо - Ћезена 2:1

(Дибала 33, Гонзалез 90 1. - Родригез 61п.)

Торино - Удинезе 1:0

(Кваљарела 62.)

Интер - Наполи 2:2

(Гуарин 82, Ернанес 90 1. - Каљехон 79, 90.)

(Заза 13. - Погба 19.)

ТАБЕЛА: Јувентус 19, Рома 18, Сампдорија 15, Милан 14, Удинезе 13, Лацио 12, Верона 11, Наполи 11, Фиорентина 9, Ђенова 9, Интер 9, Торино 8, Аталанта 7, Емполи 7, Ћезена 6, Палермо 6, Каљари 5, Кјево 4, Сасуоло 4, Парма 3.

Прочитајте и...

НУЖДА: Шта то голман ради иза гола?

ПРИМЕРА: Тијаго и Суарез за нову победу Атлетика

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју

19.09.2024. 18:27

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)