SERIJA A: Sampdorija ispustila pobedu, Đorđević presudio i Fiorentini

19.10.2014. 14:43 14:38
Filip Đorđević
Filip Đorđević / Izvor: Profimedia

Tim Siniše Mihajlovića imao dva gola prednosti, ali je nakon isključenja Kaćatorea Kaljari izborio bod. Srpski reprezentativac Filip Đorđević postigao prvi gol u meču Tomovićeve Fiorentine. Honda vodio Milan do sigurne pobede u Veroni.

Filip Đorđević ponovo je strelac za Lacio. Srpski reprezentativac je postigao gol u pobedi na gostovanju Fiorentini 2:0 u sedmom kolu Serije A. Njemu je ovo peti gol u dresu rimskog tima. Konačan rezultat je postavio Senad Lulić u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena. Domaći su imali inicijativu, ali su gosti bili konkretniji, pošto je odnos u šutevima u gol bio 5:2 za Lazio.

Sampdorija je imala prednost od dva gola na gostovanju Kaljariju golovima Gabiadinija i Obianga, ali je tim sa Sardinije posle drugog žutog kartona Kaćatorea, posle faula za najstrožu kaznu stigla do jednog boda. Avelar je pogodio sa bele tačke, da bi u 77. minutu Sau srušio nade Đenovljana da mogu da priđu vodećem Juventusu na samo dva boda zaostatka. Ipak, tim našeg trenera Siniše Mihajlovića ostao je neporažen i u sedmom uzastopnom meču od starta šampionata, pa je sačuvao treće mesto na tabeli.

Milan je posle slabog starta produžio seriju nepobedivosti na četiri ubedljivim trijumfom na gostovanju Veroni rezultatom 3:0. Drugi vezani trijumf "rosonera" doneli su Markes autogolom u 21. minutu i Keisuke Honda koji je postigao dva pogotka, u 27. i 56.

Keisuke Honda na meču Milana protiv Verone u sedmom kolu Serije A
Keisuke Honda na meču Milana protiv Verone u sedmom kolu Serije A / Izvor: Beta/AP

Atalanta je u "derbiju" začelja stigao do tri boda u poslednjem minutu susreta i naneo Parmi četvrti uzastopni poraz (1:0).

Fudbaleri Intera i Napolija igrali su u Milanu nerešeno 2:2, u preostaloj  utakmici 7. kola italijanske Serije A.

Napolitanci su praktično ispustili dobijenu utakmicu. Golovima španskog napadača Kaljehona dva puta su imali prednost, ali su neoprezno dozvolili domaćinu da ipak stigne do boda pogotkom u sudijskoj nadoknadi.

Kaljehon je najavio trijumf gostiju u 79. minutu, međutim, rezervista Guarin izjednačio je rezultat samo dva minuta nakon ulaska u igru, da bi Španac u 90. ponovo doveo Napoli na korak od uspeha.

Inter se ipak izvukao golom Ernanesa pred sam kraj, ali je ponovo razočarao brojne navijače za novi korak nazad u nastojanju da se približi gornjem delu tabele.

Nemanja Vidić je za nero-azure odigrao celu utakmicu, dok je Zdravko Kuzmanović presedeo na klupi.

SERIJA A, 7. kolo

Nedelja

Fiorentina - Lacio 0:2

(Đorđević 35, Lulić 90+2.)

Inter-Napoli 2:2

(Guarin 82, Ernanes 90+1, Kaljehon 79, 90.)

Atalanta - Parma 1:0

(Boakje 90.)

Kaljari - Sampdorija 2:2

(Avelar 59p, Sau 77. - Gabiadini 28, Obiang 39.)

Verona - Milan 1:3

(Lopez 87. - Markes 21ag, Honda 17, 56.)

Palermo - Ćezena 2:1

(Dibala 33, Gonzalez 90+1. - Rodrigez 61p.)

Torino - Udineze 1:0

(Kvaljarela 62.)

Inter - Napoli 2:2

(Guarin 82, Ernanes 90+1. - Kaljehon 79, 90.)

(Zaza 13. - Pogba 19.)

TABELA: Juventus 19, Roma 18, Sampdorija 15, Milan 14, Udineze 13, Lacio 12, Verona 11, Napoli 11, Fiorentina 9, Đenova 9, Inter 9, Torino 8, Atalanta 7, Empoli 7, Ćezena 6, Palermo 6, Kaljari 5, Kjevo 4, Sasuolo 4, Parma 3.

NUŽDA: Šta to golman radi iza gola?

PRIMERA: Tijago i Suarez za novu pobedu Atletika

LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
DOŠAO NA MARAKANU DA NAVIJA PROTIV ZVEZDE: Bivši igrač Partizana se oglasio posle pobede Benfike (FOTO)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju

19.09.2024. 18:27

PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)