PRIMERA: Sevilja preko Elčea do druge pozicije, Deportivo "razmontirao" Valensiju

19.10.2014. 14:50 22:47
Fudbaleri Deportiva iz La Korunje pozdravljaju svoje navijače
Fudbaleri Deportiva iz La Korunje pozdravljaju svoje navijače / Izvor: Profimedia

Tim iz Galicije iznenadio "slepe miševe" i udaljio ih od Barselone u trci za čelo tabele. Aktuelni šampion Španije je na domaćem terenu savladao Espanjol sa 2:0.

Fudbaleri Sevilje savladali su u Elčeu istoimenu ekipu sa 2:0 i sa nova tri boda preuzeli drugo mesto na tabeli španske Primere. Klub iz Andaluzije znalački je odigrao utakmicu 8. kola. Dobrom taktikom u prvom poluvremenu umirio je neugodni domaći tim, da bi u nastavku krenuo angažovanije i sa dva gola rutinski došao do uspeha. Sevilja je zabeležila šestu pobedu ove sezone, preskočila Real Madrid i sada zaostaje samo tri boda za vodećom Barselonom, dok je Elče petim porazom ostao među ugroženim klubovima.

Fudbaleri Deportivo La Korunje napravili su najveće iznenađenje osmog kola Primere savladavši na svom "Rijazoru" Valensiju rezultatom 3:0 (2:0). Tim iz Galicije potpuno zasluženo ostvario je drugi trijumf u šampionatu, a prvi posle četiri vezana poraza, kojim su pobegli iz zone ispadanja posle osam odigranih kola. Trijumf La Korunje najavio je Gaja autogolom u 37. minutu, da bi samo dva minuta pre odlaska na odmor Perez povisio na 2:0, posle očajne reakcije golmana Joela.

Ubedljivu pobedu domaćina potvrdio je Toče jedanaest minuta pre kraja susreta. Ovim porazom "slepi miševi" izgubili su drugo mesto na tabeli posle osmog kola i prepustili ga Realu.

Aktuelni šampion Španije, ekipa madridskog Atletika ostvarila je novu ovosezonsku pobedu. Izabranici Dijega Simeonea su na domaćem terenu savladali Espanjol sa 2:0. Kako bi se u fudbalskom žargonu moglo reći Madriđani su postigli golove u idealnom trenutku. Prvi pred sam kraj prvog poluvremena, tačnije u 43. minutu kada je posle asistencije Gabija loptu u mrežu poslao Tijago. A drugi sredinom drugog dela meča, kada je posle asistencije Himeneza mrežu zatresao Suarez i postavio konačan rezultat meča.

Levante – Real 0:5

(Ronaldo 13 pen, 61, Čičarito 38, Rodrigez 66, Isko 82.)

Bilbao – Selta 1:1

(Aduric 6p. - Nolito 73.)

Barselona – Eibar 3:0

(Ćavi 60, Nejmar 72, Mesi 74.)

Kordoba – Malaga 0:2

(Garsija 22, Amrabar 31p.)

TABELA: Barselona 22, Sevilja 19, Real Madrid 18, Valensija 17, Atletiko Madrid 17, Viljareal 14, Selta 13, Malaga 12, Hetafe 10, Rajo Valjekano 11, Almerija 9, Espanjol 9, Eibar 9, Granada 8, Deportivo La Korunja 7, Real Sosijedad 5, Atletik Bilbao 5, Elče 5, Levante 5, Kordoba 4.

BUNDESLIGA: Hofenhajmu samo bod u Hamburgu

SERIJA A: Sampdorija ispustila pobedu, Đorđević presudio i Fiorentini

PREMIJER LIGA: Vargas razveselio, Kolker rastužio, Liverpulu infarkt meč u Londonu

LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
DOŠAO NA MARAKANU DA NAVIJA PROTIV ZVEZDE: Bivši igrač Partizana se oglasio posle pobede Benfike (FOTO)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju

19.09.2024. 18:27

PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)