ПРИМЕРА: Севиља преко Елчеа до друге позиције, Депортиво "размонтирао" Валенсију

19.10.2014. 14:50 22:47
Fudbaleri Deportiva iz La Korunje pozdravljaju svoje navijače
Фудбалери Депортива из Ла Коруње поздрављају своје навијаче / Извор: Профимедиа

Тим из Галиције изненадио "слепе мишеве" и удаљио их од Барселоне у трци за чело табеле. Актуелни шампион Шпаније је на домаћем терену савладао Еспањол са 2:0.

Фудбалери Севиље савладали су у Елчеу истоимену екипу са 2:0 и са нова три бода преузели друго место на табели шпанске Примере. Клуб из Андалузије зналачки је одиграо утакмицу 8. кола. Добром тактиком у првом полувремену умирио је неугодни домаћи тим, да би у наставку кренуо ангажованије и са два гола рутински дошао до успеха. Севиља је забележила шесту победу ове сезоне, прескочила Реал Мадрид и сада заостаје само три бода за водећом Барселоном, док је Елче петим поразом остао међу угроженим клубовима.

Фудбалери Депортиво Ла Коруње направили су највеће изненађење осмог кола Примере савладавши на свом "Ријазору" Валенсију резултатом 3:0 (2:0). Тим из Галиције потпуно заслужено остварио је други тријумф у шампионату, а први после четири везана пораза, којим су побегли из зоне испадања после осам одиграних кола. Тријумф Ла Коруње најавио је Гаја аутоголом у 37. минуту, да би само два минута пре одласка на одмор Перез повисио на 2:0, после очајне реакције голмана Јоела.

Убедљиву победу домаћина потврдио је Точе једанаест минута пре краја сусрета. Овим поразом "слепи мишеви" изгубили су друго место на табели после осмог кола и препустили га Реалу.

Актуелни шампион Шпаније, екипа мадридског Атлетика остварила је нову овосезонску победу. Изабраници Дијега Симеонеа су на домаћем терену савладали Еспањол са 2:0. Како би се у фудбалском жаргону могло рећи Мадриђани су постигли голове у идеалном тренутку. Први пред сам крај првог полувремена, тачније у 43. минуту када је после асистенције Габија лопту у мрежу послао Тијаго. А други средином другог дела меча, када је после асистенције Хименеза мрежу затресао Суарез и поставио коначан резултат меча.

Леванте – Реал 0:5

(Роналдо 13 пен, 61, Чичарито 38, Родригез 66, Иско 82.)

Билбао – Селта 1:1

(Адуриц 6п. - Нолито 73.)

Барселона – Еибар 3:0

(Ћави 60, Нејмар 72, Меси 74.)

Кордоба – Малага 0:2

(Гарсија 22, Амрабар 31п.)

ТАБЕЛА: Барселона 22, Севиља 19, Реал Мадрид 18, Валенсија 17, Атлетико Мадрид 17, Виљареал 14, Селта 13, Малага 12, Хетафе 10, Рајо Ваљекано 11, Алмерија 9, Еспањол 9, Еибар 9, Гранада 8, Депортиво Ла Коруња 7, Реал Сосиједад 5, Атлетик Билбао 5, Елче 5, Леванте 5, Кордоба 4.

ПРОЧИТАЈТЕ И...

БУНДЕСЛИГА: Хофенхајму само бод у Хамбургу

СЕРИЈА А: Сампдорија испустила победу, Ђорђевић пресудио и Фиорентини

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Варгас развеселио, Колкер растужио, Ливерпулу инфаркт меч у Лондону

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју

19.09.2024. 18:27

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)