СНС: Колико чланова ДС је запослио Пајтић?
БЕОГРАД - Српска напредна странка позвала је данас лидера ДС и покрајинског премијера Бојана Пајтића да каже колико је запослио демократа у администрацији АП Војводине и колико је укупно чланова ДС запослено у покрајинској управи од 2000. године до данас.
Поводом иницијативе коју је ДС поднела Уставном суду Србије за испитивање уставности појединих одредби Закона о одређивању броја запослених у јавном сектору, СНС је саопштила да је потпуно јасно због чега се ДС буни на сам помен смањења броја запослених у јавном сектору, јер је та странка, како наводи, и на републичком, а посебно на покрајинском и локалном нивоу запослила читаве своје страначке одборе.
"Грађани Војводине и целе Србије одлично знају да су демократе по разним државним службама, и на републичком, а посебно на покрајинском и локалном нивоу, позапошљавале читаве своје страначке одборе, пријатеље, кумове и ширу фамилију", наводе напредњаци.
Камиони, авиони...
Познато је, истиче СНС, да демократе на челу са Пајтићем воле да примају високе плате, да имају луксузне кабинете, шофере и секретарице, а да се чак и не појављују на свом радном месту, и да их наравно погађа отпуштање вишка запослених који оптерећују српску привреду.
"Што се тиче полне дискриминације, сасвим је сигурно да се демократе држе принципа родне равноправности, јер су током своје владавине без посла остављали све редом - једнако су и жене, и мушкарци, били жртве њихове лоповске транзиције и потпуно равноправно су губили посао и остајали на улици", саопштио је СНС.
Напредњаци су питали да ли је Пајтић са свог радног места или, како је већ обично чини са неке друге дестинације, наручио да се данас пише саопштење којим се критикује рационализација државне управе.
ДС је раније данас саопштила да се одредбом Закона о одређивању броја запослених у јавном сектору која предвиђа да о броју запослених у независним и самосталним регулаторним државним службама одлучује скупштински Одбор за административно-буџетска питања крши Уставом и законима загарантована независност, односно самосталност тих органа.
ДС критикује и члан тог закона који, како наводи, супротно Закону о раду, предвиђа да запослене жене морају бити пензионисане са 60,5 година ако тако одлучи послодавац.