СП: Милер обезбедио прво место

26.06.2014. 17:24 14:42
SAD-Nemacka
САД-Немацка / Извор: Бета/АП

Поготком у 55. минуту сјајни Немачки репрезентативац, постигао је како се касније испоставило победоносни погодак.

Победом (1:0) у последњем колу репрезентација Немачке обезбедила је прво место у групи Г.

4. Гана 1

Без обзира на то што су пред овај сусрет многи помислили да ће бити нерешено због саме чињеница да је Јоаким Лев једно време био помоћник Јиргену Клинсману, Милер је својим новим поготком на Мундијалу обезбедио победу Немачкој (1:0)и тако ставио тачку на спекулације.

Од првог минута „панцери“ су доминирали, водили главну реч на терену и контролисали лопту. Из минута у минут плели су мрежу око гола сигурног Хауарда и само је било питање када ће искусни голман капитулирати. Са друге стране, репрезентативци САД током читавог меча нису упутили озбиљнији шут ка голу Нојера.

SAD-Nemacka

Казна за анемичну игру стигла их је у 55. минуту када је Мертезакер шутирао, Хауард одбио лопту до ноге Милеру који је снажним шутем наумољиво шаље у мрежу. Постигнути погодак само је још покренуо играче Немачке који су желели да постигну још који погодак.

Најбоље шансе за изједначење репрезентативци Америке пропустили су у самој временској надокнади али су добра одбрана и Нојер били на висини задатка.

САД: Хауард, Џонсон, Гонзалес, Беслер, Бизли, Џонс, Бредли, Бекерман, Дејвис (Дебоја), Зуси (Једлин), Демпси.

НЕМАЧКА: Нојер, Боатенг, Хумелс, Мертезакер, Хеведес, Швајнштајгер (Геце), Лам, Крос, Озил (Шурле), Подолски (Клосе), Милер.

Пренос утакмице могли сте да пратите на сајту "Србија Данас".

Крај утакмице

92. минут -  У временској надокнади репрезентативци Америке имале су два сјајне шансе да стигну до изједначења, али су добра одбрана и Нојер били на висини задатка.

Како време одмиче, Немци све упорнији у жељи да стигну до новог гола, док са друге стране играчи Америке све анемичнији без праве идеје.

Пред овај сусрет у коме су се између осталих састали учитељ и ученик с обзиром на то да је Лев био помоћник Клинсману, многи су наслућивали да би утакмица могла да се заврши ремијер, али током већег дела сусрета репрезентативци Немачке показали су глад за победом.

66. минут - Репрезентативци САД, још увек нису упутили озбиљнији шут ка голу Нојера.

55. минут - 0:1 - GOOLL - МИЛЕР - Мертезакер је покушао, Хауард је успео да одбије лопту али само до ноге Милера који је снажним ударцем послао лопту у мрежу.

46. минут - Већ у првим тренуцима другог дела сусрета Немачка је имала шансу али је Озил шутирао поред гола.

Ово је Светко првенство са највећим бројем голова у групној фази од када се игра у овом формату.

Током првог полувремена Немачка јесте била ближа голу, али се на паузу ипак иде резултатом са почетка меча 0:0. Када је судија означио крај првог дела дошло је до вербалног сукоба Швајнптајгера и Демпсија али су се страсти брзо смириле.

34. минут - Немци су поново били у сјајној шанси, али је сјајан шут Озила зауставио расположени Хауард који је од почетка меча најистакнутији појединац у редовима Америке.

29. минут - Како време одмиче дешавања на терену су све интересантнија али још увек нема праве шансе ни на једној страни.

22. минут - Како утакмица одмиче тако су Американци све храбрији. Демпси је послао лопту до Зусија који је снажно шутирао али преко гола Нојера.

SAD-Nemacka

17. минут - Крос је имао лепу занисао, послао је лопту напред ка Подолском али је пре њега до лопте стигао Хауард. У досадашњем делу меча, Американци без праве прилике.

9. минут - Велика прилика за Немачку. Обрана САД је капитулирала али су двојица играча "панцера" засметали један другом тако да је мрежа Хауарда остала мирна.

5. минут - Од првог минута репрезентативци Немачке кренули су одлучно ка голу противника и запретили два пута али не довољно озбиљно да угрозе гол искусног Хауарда.

Преви пут од почетка Мундијала у стартној постави Немачке су Подолски и Швајнштајгер.