СП: Чиле нокаутирао Шпанију

18.06.2014. 20:21 14:44
Španija-Čile
Шпанија-Чиле / Извор: Бета/АП

После пораза од Холандије, „црвена фурија“ разочарала је и против Чилеа и после два одиграна кола на свом конту нема ни један освојени бод. Светски и европски прваци формалности ради одиграће меч са Аустралијом а онда кренути у потпуну реконтрукцију тима, јер ово је крај једне ере и једне фудбалске филозофије.

На овогодишњем Мундијалу, Шпанија није освојила нити један бод, постигла је један гол и то из пенала, а примила седам голова у два сусрета.

Шпанија је нокаутирана. Две утакмице, два пораза. После шокантног пораза од Холандије, дубиозу „црвене фурије“ продубио је и Чиле. Катастрофално издање актуелног светског и европског шампиона за резултат имају спаковане кофере већ после другог круга групног такмичења. Храбри репрезентативци Чилеа од првог минута меча показали су зубе рањеној Шпанији и питање победника сасвим заслужено решили већ у првом полувремену.

Истина, од првог минута меча Шпанија је имала лопту у ногама, контролу игре, али није било шанси а ни голова. Док са друге стране, Чилеанци су играли храбро, дали све од себе и за то су били награђени.

Прво је у 20. минуту обрана „црвене фурије“ поново погрешила, а то је зналачки искористиоо Санчез који је послао лотпу до Арангуиза који је проследио до Варгаса, који је зналачки шаље у мрежу уснулог Касиљаса. Свега двадесетак минута касније на семафору је стајало 0:2. Асистент код првог гола, уписао се у листу стрелаца, поставивши тако, испоставиће се коначан резултат сусрета.

У наставку сусрета, невероватни промашаји Шпаније и са друге стране храбра партија Чилеа. Како је време одмицало, све је било мање оних који су веровали у чудо у преокрет у режији Шпаније. Блега, безидејна игра актуелних власника „Богиње“ није уливала наду никоме па ни играчима на терену. На крају, Касиљас и саиграчи морали су да пруже руку много бољој селекцији Чилеа и да крену ка хотелу да спакују кофере, јер за њих је овај Мундијал завршен.

Пренос утакмице уживо могли сте да пратите на Србија Данас.

ШПАНИЈА: Касиљас, Аспиликуета, Мартинез, Рамос, Алба, Алонсо(Коке), Бускец, Педро (Казорла), Инијеста, Силва, Коста (Торес).

ЧИЛЕ: Браво, Медел, Силва, Хара, Исла, Арангуиз (Гутјерез), Диаз, Мена, Видал (Кармона), Санчез, Варгас (Валдивија).

Утакмица је готова. Чилеанци заслужено славе, а Шпанија је предала круну.

Без обзира на предност коју имају, Чилеанци не дозвољавају Шпанији да озбиљније запрети. Храбра игра на граници фаула са једне и блега, безидејна игра још актуелног првака света.

Све је мање времена за Шпанију, а нервоза на терену расте из минута у минут.

69. минут - Сјајна шанса за Чиле. После одличног додавања Санчеза, Исла је шутирао преко гола, на срећу Шпаније.

53. минут - Невероватни промашаји Шпаније. Рамос је извео слободан ударац, Браво избоксовао до Косте који идеално проналази Бускеца који са свега два метра не успева да смести лопту у мрежу.

49. минут - Још једна шанса одлази у неповрат. Инијеста је пронашао Косту који се нашао очи у очи са Бравом али није успео да постигне гол.

Ова генерација играча Шпаније суочава се са најтежим задатком. Хоће ли актуелни шампиони света успети да се провуку или ће већ вечерас предати круну, знаћемо кроз 45 минута.

После три турнира на којима су доминирали ова генерација суочава се са великим неуспехом.

44. минут - 0:2 GOOLL - АРАНГУИЗ - Шпанија на коленима. Санчез је извео слободан ударац, Касиљас је избоксовао до ноге Арангуиза који је неумољива шаље у мрежу.

У овом делу сусрета Шпанија има више лопте у ногама, тежиште игре је на половини Чилеа али без правих шанси. Уколико не победе вечерас или одиграју нерешено сигурно је да Шпанија испада из даљег тока такмичења.

Шпанија је једина репрезентација чији су сви играчи претходне сезоне са својим клубовима играли у Лиги шампиона.

27. минут - После гужве пред голом Чилеа, Коста погађа спољни део мреже.

20. минут - 0:1 GOOLL - ВАРГАС - Санћез је искористио грешку везног реда Шпаније, послао лопту до Арагуиза који је несебично прослеђује Варгасу који је шаље у мрежу.

15. минут - Грешку везног реда и одбране Чилеа нису успели да искористе Коста и Алонсо чије је шутеве зауставио сигурни Браво.

Како који минут омиче, Шпаније делује све убедљивије када је у питанују контрола лопте и игре уопште.

9. минут - Инијеста покушава шутем из велике даљине али Браво на месту.

Када год Коста дође у контакт са лоптом са трибина се чују звиждуци јер Бразилци не могу да му опросте што је уместо земље у којој је рођен одабрао да игра за Шпанију.

1. минут - Већ после непуних минут игре, Шпанци су имали непријатност пред својим голом, али је после шута Варгаса лопта отишла поред гола.