СВИ СУ "БИЛИ ПАРИЗ И БРИСЕЛ": Зашто свет данас није Пакистан?
Право питање кружи интернетом.
После терористичких напада у Бриселу у којима је, према најновијим подацима, убијена 31 особа, друштвене мреже биле су преплављене изјавама солидарности са жртвама и заставом Белгије, док је слична реакција изостала након бомбашког напада у граду Лахореу на истоку Пакистана у ком је најмање 65 особа погинуло, а око 300 је рањено.
Како пише "Раша тудеј" боје пакистанске заставе нису светлеле западним престоницама у недељу увече после више од 60 жртви, углавном жена и деце, које су страдале на Ускрс у терористичком напада на хришћане.
САД су своју осуду злочина у Пакистану изразиле речима портпарола Савета за националну безбедност Неда Прајса.
Канадски премијер Џастин Трудо, француски председник Франсоа Оланд, руско Министарство спољних послова и председнички кандидат САД Берни Сандерс изразили су солидарност са жртвама у Пакистану, али већина светских лидера није рекла много.
Активисткиња из Пакистана, Малала Јусафзаи, која је преживела терористички напад 2009. године и у свом саопштењу поводом најновијег напада у Пакистану написала је, између осталог, "сваки живот је драгоцен и треба га поштовати и штитити".
На друштвеним мрежама провлачи се питање зашто је изостао израз "Је суис Пакистан" и скреће се пажња на недостатак саосећања са жртвама у Лахореу у односу на страдале у Паризу и Бриселу.