У Врању проглашено ванредно стање због поплава
ВРАЊЕ - Због обилних киша, снега и набујалих потока, ситуација на југу Србије је критична јер је водена стихија озбиљно угрозила територију града Врања и општине Владичин Хан и Сурдилица.
Председник градске општине Врањска Бања др Славица Сотировић изјавила је да је проглашено ванредно стање, јер је водена бујица поплавила и драматично угрозила насеља Савинци и Огош, као и села Бујковац, Изумно и Корбевац. Заменик градоначелника Врања Драгољуб Стевановић рекао је да је проглашено ванредно стање у селима на десној обали Јужне Мораве.
Поплаве на југу, ванредна ситуација #VranjskaBanja #Surdulica #VladičinHan #Vranje https://t.co/qiCxFiLPvt pic.twitter.com/9VtEhvZF78
— Јужне вести (@juznevesti) January 23, 2015
Директор Јавног предузећа Управа Бање у Врањској Бањи Горан Марковић рекао је да је у Врањској Бањи поплављено више од 50 кућа, а угроженом становништву Врањске Бање у помоћ су људством, механизацијом и врећама са песком одмах притекли запослени у врањским јавним предузећима "Водовод" и "Комрад".
Житељи Врањске Бање и околних села су на ногама и сталним дежурством настоје да спрече још горе последице поплаве. Водена стихија опасно је угрозила њиве и објекте у општини Сурдулица у којој је нарочито је критично јер улицама града теку потоци. Поплава није заобишла ни општину Владичин Хан.
Киша поново изазвала проблеме са канализацијом https://t.co/GVWbQIFczm pic.twitter.com/8Qs4tdzQ1h
— РТВ Врање (@rtvranje) January 23, 2015
Поплављени су путеви, њиве и дворишта на територији града Врања, док је у доњим деловима града већина дворишта и подрума под водом. Људи су принуђени да бране своје домове, а ситуација је озбиљна што је довело до тога да стално заседа Штаб за ванредне ситуације, пише "Блиц". Градоначелник Врања Зоран Антић рекао је да је због поплава непроходан сеоски пут Горње Требешиње-Наставце. На путу су оборени стубови за нисконапонску електричну мрежу. Плодне оранице поред Јужне Морава и села Купининце, Ћуковац Златокоп и Тибуждеу главном су под водом. Што је најгоре, вода све више надире у поплављена подручја југа Србије, која су у последњих неколико година због ранијих поплава претрпела огромне материјалне штете.