УЗНЕМИРУЈУЋА НАПОМЕНА: Знате да нису баш здраве, али ОВАКО УЖАСНОМ САСТОЈКУ У ЖВАКАМА се нисте надали
Да ли бисте волели да то уносите у тело?
Прва жвакаћа гума патентирана је у САД, давне 1869. а данас ретко ко може да замисли живот а да је не стави уста бар једном дневно. Свепристуне су и не бирају за старосну доб – разонода је и младима и старима.
Иако је недавно многе забринуло сазнање да се гуме за жвакање без шећера садрже аспартам, супстанцу коју неки називају „слатки отров“, праве од пластике.
Можда сте се раније тешили како не једете жваке, па тај отров не уносите у тело, знајте да и жвакањем амортизујете све те штетне састојке у организам, односно директно у крвоток. Знате ли да неке животиње не подносе жвакаће гуме? Чак да прогутају једну, умрле би.
Гуме за жвакање производе се од гуми базе, заслађивача, материја за омекшавање и згушњивање, арома, средстава за бојење и конзерванса. Поливинил ацетате је један од састојака гума за жвакање, а који се користи за израду лепка. Наше питање је – да ли бисте жвакали лепак?
Гуми база је основни састојак који жваки даје ту растегљивост, а она може бити природна, али најчешће је синтетичка.
Она ЈУТРО започиње БАНАНОМ И ТОПЛОМ ВОДОМ, а када видите зашто - ВИ ЋЕТЕ ЗАУВЕК ИСТО РАДИТИ
Стално бацате ОВАЈ ДЕО ТРЕШЊИ, а нисте ни свесни колико то може да излечи УПАЛУ БУБРЕГА И БЕШИКЕ
Процес производње жвакаће гуме започиње топљењем и прочишћавањем гуми основе. Истопљена основа прелива се у мешало, те се сви састојци полако мешају. Потом настаје маса у облику „велике векне“ која пролази кроз ваљке, трансформишући се у широке траке.
Након ваљања, гуме за жвакање се режу у облик предвиђен за поједину жвакаћу гуму. Нарезана гума за жвакање пребацује се у простор у којем се хлади. Када се охладе, гуме за жвакање се ломе на комадиће и замотавају, припремајући их за продају.
Сада се поново запитајте. Да ли бисте желели да све ово уносите у свој организам, само због неколико тренутака разоноде у устима?