ВЕТАР У ЛЕЂА СТРАНИМ ИНВЕСТИТОРИМА: Ево шта значи отварање поглавља 23. и 24.
Србија је показала да има политичку стабилност, да има реформски правац у последње две године - рекао је Чадеж
Председник привредне коморе Србије Марко Чадеж изјавио је данас да отварање поглавља 23. и 24. за инвеститоре који желе да улажу у Србију значи – предвидивост која је у бизнису најважнија.
– Бизнисмени који долазе у Србију могу да знају како ће се земља кретати у следећих две, пет, десет година. Србија је показала да има политичку стабилност, да има реформски правац у последње две године – рекао је Чадеж за ТВ Пинк.
Он је додао да не прође дан, а да у ПКС немају посету неке велике компаније која жели да дође да инвестира, или тражи партнера која може да производи за њих у нашој земљи.
Говорећи о учествовању привредника из региона на Самиту земаља западног Балкана, Чадеж је рекао да је у Бечу иницирано формирање коморског инвестиционог форума и да у Паризу осам привредних комора представљају више од 350.000 предузећа из региона.
– Компаније међусобно комуницирају шта можемо заједно да радимо на трећим тржиштима, који су проблеми и шта можемо нашим владама да поручимо како би имали боље услове за пословање. Разговарамо и са француским компанијама, како би дошло до новог партнерства – нагласио је Чадеж.
Он је додао да је за инвеститоре из Немачке и Француске важно да виде да ЕУ стоји иза европске перспективе држава западног Балкана и да је то онда јасна порука и за њих да могу да инвестирају.
РАЧУНИ ЗА СТРУЈУ ВИШЕ НЕЋЕ БИТИ ИСТИ: Чека нас ВЕЛИКА промена која ће вас одушевити
За земље западног Балкана, како каже, важно је да што више раде заједно и заједно наступају на великим тржиштима, јер су сувише мале да би наступале појединачно.
Након Брегзита, казао је Чадеж, ЕУ ће можда бити другачија, али Европа је пролазила кроз различите кризе, али увек је излазила са новим решењима.
ШТА КАЖУ СТРУЧЊАЦИ: Да ли ће због пада цена нафте ПОЈЕФТИНИТИ ГОРИВО У СРБИЈИ? (ИНФОГРАФИК)
Говорећи о састанку са представницима Привредне коморе на Косову, Чадеж је рекао да је састанак део техничког дијалога и да се на таквим разговорима покушавају да реше техничка питања попут усклађувања ветеринарских сертификата, затим да се идентификују проблеми када је царина у питању.
– Идентификоване проблеме представљамо владама, како би се нашло решење за њих. Дакле, радимо на повезивању привреде – закључио је Чадеж.