ДА ЛИ ЗНАТЕ: Ови уређаји ТРОШЕ струју, чак и када су угашени
Извуците њихове утикаче обавезно.
Један страни портал спровео је истраживање како би утврдио да ли наши кућни и мобилни уређаји и електроника троше троше струју и када их ми искључимо, односно угасимо како многи воле да кажу.
Ако је веровати сајту "Bright Сиде", сви уређају имају "тајни" живот који је одговоран за потрошњу струје чак и када су искључени. Иако то некоме може да изгледа занемарљиво, чињеница је да је опет - потрошена струја.
Зато вам доносимо 5 уређаја које најчешће остављамо укљученим чак и кад мислимо да они више не раде:
Ово је ПАМЕТНИ ЈОРГАН: Може да ГРЕЈЕ и ХЛАДИ - а ни то није све! (ВИДЕО)
1. Пуњач мобилног телефона
Већина људи оставља пуњач у утичници, чак и када мобилни телефон није прикључен. На сву срећу, тако се потроше само 1,2 вата дневно која не утичу значајније на наше новчанике.
2. ТВ, односно кабловски тјунер
Неко ће рећи, ко се још замара тиме да их искључује, довољно је само угасити телевизор? Е па, та лоша навика за последицу има потрошњу 22 вата струје дневно и укупан трошак 22 долара на годишњем нивоу.
3. Телевизор
Да ли сте знали да када притисните дугме на даљинском, ТВ се не искључује у потпуности, него се шаље у "standby" мод? Тако се троше 24 вата дневно и ствара трошак 25 долара годишње.
На ИНСТАГРАМУ имате фотке којих се СТИДИТЕ, а драге су вам? Овако их САКРИЈТЕ - БЕЗ БРИСАЊА!
4. Рачунар или лаптоп
Чак и када су угашени, рачунари и лаптопови настављају да раде, све док се не искључе из струје. Тако се троши 96 вати дневно што вас може коштати и до 100 долара годишње. Корисници који остављају своје уређаје у "standby" моду овај износ скоро да дуплирају.
5. Уређаји са дигиталним тајмером
Кућни апарати попут рерне на пример, троше највише уколико нису искључени из струје. Потрошња износи 108 вати дневно и ствара трошак 114 долара годишње.
НАЈПОПУЛАРНИЈА ИГРАЧКА ЈЕ СТИГЛА И НА ГУГЛ: Само укуцајте ОВУ реч у претрази и бесплатно се играјте
На крају, наш савет је, увек своје уређаје искјучујте из струје по завршетку коришћења. Неки ће рећи да је потенцијална уштеда 261 долара (28.449 динара) годишње мала, некима ће бити одличан додатак кућном буџету, ми остављамо вама да сами донесете одлуку.