Гугл Мапе добиле фантастичну функцију! Приказиваће ЦЕНУ ПУТАРИНА на рутама
Компанија Гугл је најавила нову функцију за своје мапе - цене путарина на рутама
Не сумњамо да сте много пута бринули о преосталом кредиту на ЕНП уређају. Уколико не користите ЕНП, сигурно сте се нашли у ситуацији када вам недостаје новца, а ви не знате колико ћете морати да платите на путарине. Како би решио овај проблем, Google је увео нову функцију у Google Maps.
Корисници су већ имали приказ рута које садрже, односно не садрже путарине, али нова функција је отишла корак даље. "Како бисмо олакшали избор између путева са наплатом путарине и редовних путева, по први пут уводимо цене путарине у Google Maps“, пише у објави компаније.
Како функционише приказ цена путарине
Пре него што започнете навигацију у апликацији, видећете процењену цену путарине до вашег одредишта. Google се ослања на „поуздане информације“, добијене од локалних органа за наплату путарине, како би дошао до процењених накнада за путарину.
„Разматрамо факторе попут тога да ли имате пропусницу за путарину или не, који је дан у недељи, као и колико се очекује да ће путарина коштати у одређено време када ћете прелазити наплатну рампу“, објаснио је Google.
Даље, корисници ће имати опцију у оквиру подешавања да прикажу цене путарине са или без пропуснице за путарину. То је зато што се у одређеним областима у многим географским подручјима цене мењају на основу начина плаћања који људи користе.
Ако не желите да плаћате путарину и желите да идете другом рутом, постоји и опција да избегнете руте које у потпуности заобилазе путеве са наплатом путарине, ако је то могуће, тако што ћете изабрати „Избегни путарину“ у оквиру подешавања.
Ко добија нову функцију
Корисници из САД, Индије, Јапана и Индонезије су први који ће добити нову функцију. Иако Google каже да ће доступност убрзо проширити на друге државе, нису навели које су у питање, као ни када ће се то десити.
Корисницима у Србији остаје да стрпљиво чекају, као и да се надају да се неће поновити ситуација да чекају на функцију коју многи годинама имају, као што је то био случај са 3Д приказом градова.