Откривамо ТРИ најопасније WhatsApp опције, које вас могу изложити нападу хакера (ВИДЕО)
Учините све да се заштитите од потенцијалних проблема.
Иако су мере безбедносни један од разлога за велики број корисника WhatsAppa, морате знати да популарна месинџер апликација има своје “слабе тачке”.
Њих је релативно лако пронаћи, а сајбер криминалци могу их употребити да вам нашкоде, првенствено финансијски.
У данашњем тексту бавићемо се опцијама – чување фотографија, иЦоуд сервис и “нестајуће” поруке.
Аутоматско чување слика
Уколико сте подесили да апликација аутоматски чува фотографије и видео-снимке из четова, ризикујете да телефон “заразите” вирусом.
Мултимедијални садржај је безбедан све док га гледате у WhatsAppu, али уколико га сачувате на уређају можете направити проблем.
Власници iPhone уређаја могу кликнути на “Settings” мени, пронаћи опцију “Chats” и искључити “Саве то Цамера Roll”. Власницима Андроида саветујемо да погледају видео на крају текста.
иЦлоуд бекап
иЦлоуд бекап нажалост не пружа енд-то-енд енкрипцију, јер приликом пребацивања података “надлежност” преузима Apple.
Не само да полиција у сваком тренутку може да затражи и добије на увид ваше приватне преписке, већ су оне у опасности од сајбер-криминалаца, преноси The Сун.
Наравно, компанија из Купертина има софистицирани систем заштите, али хакерски напади су се дешавали у прошлости. Зато добро размислите шта чувате на мрежи.
“Нестајуће” поруке
Иако је реч о препискама које се бришу након одређеног времена (7 дана), то не гарантује заштиту од радозналих хакера. Стручњаци су избројали чак седам начина да преступници дођу до преписки корисника.
Нећемо их детаљно објашњавати, већ истаћи да добро размислите пре него што пошаљете осетљив садржај у “етар”.
Чим се нешто појави на интернету, или туђем уређају, веома је тешко обезбедити приватност. Искуства из прошлости нас уче да то може скупо да кошта…