СВЕ ЗБОГ ЗДРАВЉА КОРИСНИКА: Фејсбук најавио велику ПРОМЕНУ - почиње љута борба
Светска здравствена организација похвалила друштвену мрежу!
Светска здравствена организација (WHO) објавила је у четвртак да поздравља одлуку Фејсбука да почне кориснике који траже информације о вакцинисању на Инстаграму, Фејсбуку и другум форумима да усмерава према научно провереним чињеницама, а не дезинформацијама.
Након неколико месеци разговора с WHO-om, Фејсбук је обећао да ће усмеравати кориснике на 'tačne и веродостојне информације о вакцинама на више језика' на страници WHO-a, објавила је та агенција УН-а, како би се осигурало да виталне здравствене поруке дођу до људи којима су најпотребније.
- Велике дигиталне компаније имају одговорност према својим корисницима, да осигурају да могу да приступе чињеницама о вакцинама и здрављу - рекао је WHO у саопштењу.
- Дезинформације о вакцинама велика су опасност за глобално здравље чиме се могу преокренути деценије напретка у борби против болести које се могу спречити - додаје се у саопштењу.
Смртоносне заразне болести попут оспица, дифтерије, хепатитиса, полија, колере и жуте грознице могу се спречити вакцинисањем, тврде из WHO.
Фејсбук је у изјави потврдио да 'почиње да тражи додатне начине како би повезао људе са меродавним информацијама о вакцинама на Фејсбуку и Инстаграму'.
ТЕОВ ДУХ УШАО У ЈОВИЋА: НБА акција Србије и свемирско куцање Марјановића (ВИДЕО)
САМ СЕБИ АСИСТИРАО: Најлуђи кош Мундобаскета - ово морате да погледате! (ВИДЕО)
НАЈВЕЋА ПОДВАЛА У ИСТОРИЈИ КОШАРКЕ: Легендарни Дуци Симоновић због Порторика никад више није заиграо за Југославију, а био је класа
Додао је да ће одбацити било какве рекламе које укључују дезинформације о вакцинисању.
WHO каже да је вакцинисање једно од највећих и најмоћнијих достигнућа у историји јавног здравства и процењује да вакцине спашавају најмање 2 милиона живота сваке године у свету.
Али дезинформације о вакцинама последњих година прошириле су се по друштвеним мрежама у многим земљама - укључујући и током велике кампање спречавања дечје парализе у Пакистану и имунизације против жуте грознице у Јужној Америци.