EXIT представио ексклузивни ВР пројекат на Светској изложби Expo Дубаи
Посетиоци Српског павиљона имају прилику да кроз њега EXIT фестивал искусе са места која никоме нису доступна – тачно поред Давида Guette на Главној бини или уз Соломуна и Паул Kalkbrennera на Данце Арени!
EXIT, двоструки европски фестивалски шампион, представљен је на Светској изложби Expo 2020 Дубаи са ексклузивним ВР пројектом.
Овај импресивни аудио-визуелни пројекат чине познате фестивалске локације снимљене 8К 360 ВР камером протеклог јула, када се EXIT уписао у историју као први велики фестивал одржан од почетка пандемије. Новосадски фестивал један је од свега неколико светски познатих фестивала који су представљени на Светској изложби у Уједињеним Арапским Емиратима.
Посетиоци Expa и Српског павиљона кроз EXIT ВР у Дубајиу могу бити на дунавском Варандинском мосту, који сваке године пређе на хиљаде људи да би стигли до Петроварадинске тврђаве и фестивала. Следе главна капија и раскрсница која води до бројних фестивалских бина и зона. На Главној бини чека их Давид Guetta, али овог пута могу бити поред њега, на месту на којем нико није био! На оближњој, светски познатој мтс Данце Арени посетиоцима се пружа прилика да стоје уз легендарне Паула Kalkbrennera и Соломуна, а поглед на храм електронске музике и јутра за памћење могу имати и из ВИП зоне.
EXIT ВР се налази у Српском павиљону, који је осмишљен као својеврсна временска капсула, спајајући богато наслеђе Винче са дигиталном, модерном Србијом. Павиљон је у потпуности дигитализован и може да се посети и виртуелно. Иновативна ВР технологија упознаје посетиоце са 7.000 година старом Винчанском културом, као и са српским великанима попут Николе Тесле, Михајла Пупина, Милутина Миланковића. Осим ВР-а, милиони посетилаца из целог света моћи ће да истраже највећа блага наших националних музеја, технолошких иновација и туристичке понуде.
У оквиру представљања Србије на Светској изложби, EXIT фестивал је са Националном платформом „Србија ствара“ 14. јануара организовао концерт јединственог извођача са електронске сцене – Саторија, иначе Холанђанина српског порекла. Сатори је у сарадњи са најистакнутијим музичарима традиционалне музике Србије и Балкана, као што су Амира Медуњанин, Милица Мајсторовић, Пеиа, Есма Реџепова (пост мортем), представио свој најновији пројекат – „Чуда Винчанске културе“.
На овогодишњој Светској изложби учествују 192 државе из целог света, а очекује се да ће привући око 25 милиона посетилаца. Светска изложба је настала 1851. године, да би се под једним кровом окупиле идеје, културна добра, технолошка и индустријска достигнућа држава света. Ово су догађаји које су током претходних 170 година променили свет и на којима су представљене иновације попут наизменичне струје, телефона, телевизије, компјутера, звучног филма, фотографије у боји и многе друге.