Почиње јубиларни 15. Београдски фестивал игре!
Незаборавно искуство за све посетиоце и заљубљенике у покрет и уметност!
Под слоганом „Престоница” јубиларни 15. Београдски фестивал игре биће одржан од 15. марта до 4. априла, а прави спектакл за љубитеље уметничке игре у Београду и Новом Саду приредиће укупно 15 трупа из 14 земаља, са 24 кореографске поставке.
"Београдски фестивал игре" и у Новом Саду
Фестивал почиње 15. марта представом „Велики кротитељ” Димитриса Папајоануа, уметника коме је у Београду уручено признање „Јован Ћирилов”, за комад "Нигде" који је извела холандска трупа Интроданс прошле године. На свечаном отварању, 17. марта у Сава Центру, београдској публици ће се по први пут представити кореографкиња и свестрана уметница Ноа Verthajm са компанијом Вертиго из Тел Авива. Занимљиво је да је разлог зашто је компанија понела име Вертиго, заправо, Ноин партнер Ади Ша’ал, који је био један од најбољих пилота израелске војске, упркос томе што је патио од вртоглавице.
Бесплатан мајсторски курс Александра Нешкова као увод у 15. Београдски фестивал игре
Уз то, програм овогодишњег фестивала обећава незаборавно искуство за све посетиоце и заљубљенике у покрет и уметност, будући да ће се публици по први пут представити једна од првих класичних балетских компанија у Азији, Балет Хонгконга, са комадом „Хармонија богова и људи”. Ово јединствено остварење открива три појма “богови”, “људи” и “хармонија”, у изворном кинеском значењу, како би изразило различите животне циклусе. Кроз покрете који укључују сваки делић тела, покушавајући да ухвати ритам пумпања крви, кретања ваздуха услед дисања, као и судар и интеграцију различитих животних елемената, комад апстрактно илуструје кинеске концепте јединства човека и свемира у духовном царству.
Делегација ЕУ и Београдски фестивал игре за усавршавање младих играча!
Као главни партнер Београдског фестивала игре, Вип мобиле је увео препознатљив модел улагања великих компанија у културу, док заједнички креиран слоган „Комуникација у покрету“, осликава снагу сарадње која траје 11 година. Кроз бројне пројекте, међу којима су најзначајнији награде „Вип позива“ и „Вип искорак “, као и пројекат за младе играче „Вип таленти”, Вип доприноси развоју уметничке игре у Србији.