Она има Даунов синдром и настрашнију улогу на свету, како је бити у њеној кожи?
Џејми Бруер је заиграла у једној од најпопуларнијих хорор серија данашњице, Америчкој хорор причи
Они су успешни, богати, популарни и испунили су сан многих људи. Живе у гламурозном свету филмске уметности, ходају црвеним тепихом, фотографишу се за насловне стране и покорили су ону најнедостижнију тачку у фантастичном свету глуме-Холивуд. А ипак, било им је несумњиво много теже него многим људима чији се снови нису остварили, јер они су људи са посебним потребама.
Једна од њих је Џејми Бруер, која је заиграла у једној од најбољих актуелних серија, "Америчкој хорор причи". Отелотворивши ментално заосталу ћерку Џесике Ланг, Џејми је толико одушевила продуценте, а и публику, да су јој поново, у следећој сезони, обезбедили улогу младе вештице Нан, која уме да чита мисли.
Топ 5 генијалаца са подстанарима у глави
Улога Аделаид је подигла прашину у јавности због драматичног и суровог сценарија, где се Џесика Ланг понаша агресивно и увредљиво према својој ћерки, затварајући је у орман пун огледала и називајући је "монголоидом“. И сама Џејми је изјавила да јој је та улога тешко пала и да је у паузама снимања мајка морала да је теши и да јој изнова показује да је то само улога, а не стварни живот, и да нема због чега да страхује.
"Ова улога је за мене била јако збуњујућа. Све време сам се питала, зашто је ставља у орман са огледалима и тера је гледа у свој одраз. Шта је толико страшно у нашем изгледу?“, рекла је Џејми Бруер.
Јавност је била подељена због ових језивих сцена, по којима је Америчка хорор прича позната, па су неки мислили да су продуценти оваквим сценаријем увредили све људе са Дауновим синдромом.
Сасвим је природно да улоге људи са Дауновим синдромом играју људи који заиста имају Даунов синдром, ангажовање глумаца који га немају би било као да ангажујете белца да глуми Афро-американца.
Да ли знате да је Пикасо у Београду?! (ФОТО)
Ипак, ова млада глумица је побрала многобројне симпатије, па је у Тексасу најмлађа особа икада изабрана за председницу удружења људи са Дауновим синдромом, где се изборила да се из државних законских прописа избаци реч "ретардиран“, за људе са посебним потребама.
Џејми је слична као и све девојке њених година, воли да гледа филмове, да путује и да склапа нова пријатељства. Сматра да особе са Дауновим синдромом имају много боље животне услове у данашње време, него пре 40 година, време у коме се одвија радња у Америчкој хорор причи.