ЊЕГОВА МУЗИКА ЈЕ ПОБЕДИЛА ВРЕМЕ: По овим песмама ћемо памтити Микија Јевремовића
Познати певач је данас изгубио битку са болешћу, а иза себе је оставио бројне хитове.
Миодраг Мики Јевремовић је 27. децембра доживео мождани удар, здраствено стање се све више погоршавало, па је певач данима био у коми. Данас је Мики изгубио битку са болешћу. Иза себе је оставио песме које су обележиле југословенску музику шездесетих и седамдесетих година и које се и 2017. слушају са истим уживањем.
Мики је рођен 27. марта 1941. године у Београду. Каријеру је почео пре четири деценије. Фестивали су у то време били важни, али и пресудни за успех једног певача, па их Јевремовић није заобилазио. Наступао је на "Вашем шлагеру сезоне" у Сарајеву, на "Београдском пролећу", "Загребачком фестивалу", "Сплитском фестивалу", "Опатијском фестивалу".
Песме које су данас синоним емоција, "Пијем", "Мама" и "Осамнаест жутих ружа" Мики је снимио на почетку своје каријере.
Нумера "Пијем" је једна од најпознатијих поп песама у нашој музици, враћамо јој се увек када пијемо и када, како њени стихови кажу, "има много ствари које ми само пијани можемо да преболимо".
Касније су уследили хитови "Ако једном видиш Марију", "С ким си сада кад је тужно време" и "Песникова гитара".
"Гркиња", "Нека точе старо вино", "Лихнида", "Кад бих знао да је сама" наставили су Микијев низ незаборавне музике.
Мики је био изузетно популаран шездесетих и седамдесетих година у бившој Југославији, али се његова популарност проширила и ван граница СФРЈ, на СССР, где је уз Ђорђа Марјановића и Радмилу Караклајић био најпризнатији извођач са ових простора.
Када на сцени имате двојицу великих певача, попут Микија и Ђорђа, онда је очекивано да се између њих створи ривалиство. Али ривалитет који су направили њихови обожаваоци. Клубови "Ђокисти" и "Микисти" имали су "оштре дуеле".
С обзиром на успех и таленат легендраног Јевремовића и Марјановића, ниједан клуб није могао да изгуби.
Иза Микија, који је сарађивао и са нашим и са страним композиторима, од Бориса Бизетића до Микиса Теодоракиса, остали су албуми "Ја желим само мало мира" (1973.), " Губим те", (1974.), "Црни кофер и гитара" (1977.), "Гркиња" (1983.), "Јована" (1984.), "Ти си као драги камен, Романела" (1985.) који су издавали "Југотон" и "ПГП РТБ".
Остали су и бројни синглови "Нека точе старо вино", "Она ноћас неће доћи", "Волим те више од музике", "С ким си сада кад је тужно време", "Старо вино", "Мјесече ти стари друже".
Правио је Мики Јевремовић дуге паузе у својој каријери, а онда је деведесетих наступао на летњим фестивалима у Црној Гори. Певач је 2012. био учесник ријалитија "Парови", у такмичење је ушао са пријатељицом Љиљаном Гајић.
Паузе у популарности његове музике није било, јер је она победила време.