РАДОШ БАЈИЋ ОТКРИО КОЈИ СУ ЉУДИ ПРОГОЊЕНИ ПО НАЛОГУ МИРЕ МАРКОВИЋ! У питању су велики глумци
Испливала црна листа.
Глумац и редитељ Радош Бајић први је јавно проговорио да су на Радио-телевизији Србије постојале црне листе.
ГЛУМИЦА КОЈУ СРБИЈА ОБОЖАВА ОБОЛЕЛА ОД КАНЦЕРА Повукла се из ЈАВНОСТИ, а онда се појавиле ОВЕ ФОТКЕ
"А ОД МАМЕ..." Кајина ћерка пуни 18 година - поносна Остојићка открила ШТА ће јој поклонити, ШИРОКО!
ПОЗНАТИ СРБИН ДАНИМА НА КИСЕОНИКУ! Са јаком УПАЛОМ ПЛУЋА примљен у БОЛНИЦУ - Борба траје већ 3 недеље
Он је открио да је избачен из једне ТВ серије јер је "дао корпу" Југословенској левици (ЈУЛ) и другарици Мири, која га је коштала прекида каријере, изгона из професије и ампутације из јавног живота. Слично су прошле, о чему су медији већ писали, и Дубравка Мијатовић и Тања Бошковић, које су након напуштања серије "Срећни људи" постале непожељне на националном каналу. Међутим, прва два имена на тој листи били су покојни Милена Дравић и Драган Николић.
- Милена Дравић се никад није жалила. Она и Драган могли су да зараде новац играјући у позоришту, тако да им није била угрожена егзистенција. На РТС нису играли деведесетих као на почетку каријере - каже прослављени редитељ Дејан Мијач, који је са славном глумицом био у новом Управном одбору након 5. октобра.
И Филип Давид, који је непосредно пре тог отеран с РТС, кажу да су такви спискови постојали.
- Свако ко није подржавао Милошевића био је на некој црној листи. Није било званичних спискова, већ усмених наредби. Не треба заборавити да је то спроводио тадашњи директор телевизије - каже Давид.
За постојање црних листа демантује тадашњи уредник Александар Аврамовић.
- Није тачно да је било икаквих забрани. Милена и Драган су били светионици играних програма. Они су играли у "Шваштари" Душка Радовића - каже Аврамовић.
Места за популарни пар није било у тада најпопуларнијој серији "Срећни људи" Синише Павића.
- Серија има одређен фонд улога. О подели одлучују редитељ и ауторска екипа. Тања и Дубравка никад нису јавно рекле да су забрањене. Серију "Срећни људи" напустиле су због хонорара. То су чињенице - констатује Аврамовић.
Једног од заменика уредника на РТС својим ранијим изјавама демантује сама Милена Дравић, а и емисија о којој је говорио, према подацима ИМДБ базе, емитована је тек после 5. октобра. Глумица је била једна од ретких које су устале против Милошевића.
- Никад нисам, а и никада нећу, припадати било којој политичкој странци. Али тада сам дизала глас против рата, насиља и беде у које нас је Милошевић увукао. Излазила сам на улице у своје име, као обична грађанка и протестовала - рекла је својевремено у интервјуу за Јутарњи лист.
Због тога је била кажњена и на српској телевизији није радила 20 година.
- Многи су, попут мене, били стављени на лед. Поверовала сам да ће после свргнућа Милошевића у октобру 2000. године доћи бољи дани за Србију. Наде су се угасиле након убиства премијера Зорана Ђинђића. Некима смета што сам оставила трага у доба Титовог режима. Ми смо живели и радили у том времену. Рођени смо у страху и, како иде, изгледа да ћемо и завршити у страху. С идеологијама нисам имала посла, ни пре ни после. Једноставно, имала сам глумачки задатак којим сам се бавила - рекла је Дравићева
Уколико желите да сазнате још најсвежијих вести о учесницима ријалитија "Задруга", можете их пронаћи на ОВОМ линку.