Седам деценија Центра за културу "Влада Дивљан"
На репертоару Центра су позоришне представе за децу и одрасле, концерти озбиљне, етно, рок, блуз и популарне музике, филмске пројекције за децу и одрасле, изложбе слика, књижевне вечери итд.
Центар за културу "Влада Дивљан" овог новембра прославља седам деценија свог постојања.
Стручњак препоручује: У мору ПРОБИОТИКА, овако ћете изабрати ПРАВИ! На ОВО обратите пажњу када га купујете
Отворена изложба књига о Куби: Песникиња Нанси Морехон постала почасна чланица Удружења Адлигат
„Мирабел и магични хаос“ у Вулканчићу - најновија авантура чаробнице
Разноврсни културни садржаји намењени су свим генерацијама, а сви термини до краја децембра су попуњени за програме на Великој сцени "Стаменковић".
Давног 19. новембра 1953. године тадашња реонска локална самоуправа донела је одлуку да формира јединствену установу културе чији основни задатак је био да се стара о образовању, доквалификацијама и културној понуди за грађане Палилуле.
Ево за пар дана прослављамо 70 година постојања у складу са чим смо припремили богат културни програм.
Интересовање публике свих генерација је огромно, сви термини до краја децембра су попуњени – каже Љубиша Ђуровић, директор ЦК "Влада Дивљан".
На репертоару Центра су позоришне представе за децу и одрасле, концерти озбиљне, етно, рок, блуз и популарне музике, филмске пројекције за децу и одрасле, изложбе слика, књижевне вечери итд.
- Слављенички програм, 31.октобра отворила је представа „Обична прича”, чије репризе су одигране 1. и 2. новембра, а репертоару су у децембру. То је драма коју је написао Иван Гончаров 1847. године, а режирао Кирил Серебреников. У глумачкој подели су глумци - Даница Максимовић, Драгана Варагић, Лука Грбић, Алексеј Агранович, Филип Адвејев, Ирин Теплухов ... Представа се изводина српском и руском језику са преводом. Пред публиком ће се наћи прича о младом човеку који из унутрашњости долази у велики град код богатог ујака. Пун наде и идеала суочава се са реалношћу која га мења…Редитељ је поставио савремену верзију ове драме 2015. године у „Гогољ” центру у Москви, док је овог пута радња највећим делом смештена у данашњу Србију.