ТАЈНЕ СЕРИЈЕ "БОЉИ ЖИВОТ" И "ВРУЋ ВЕТАР" Какве везе судија из Палате правде има са култним остварењима и зашто увек постоји СЦЕНА У СУДУ?
Бројне сцене дешавају се баш у суду!
Сценариста Синиша Павић је засаигурно аутор највећег броја серија које су снимљене на нашим просотрима. До сада иза педесет серија стоји његов потпис, а мало је познато у јавности шта је примарно занимање човека који је створио "Бољи живот", "Тесна кожа", "Породично благо" и многих других.
Гнусна врста П*РНО СНИМАКА преплавила је интернет у време КОРОНЕ - ово је тренд који ЗАБРИЊАВА!
ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА МИРОСЛАВЉЕВО ЈЕВАЂЕНЂЕЉЕ: По први пут је јавности представљено најновије фототипско издање
Први филм урађен по његовом тексту био је 1968. године када је снимљен филм "Вишња на Ташмајдану", а убрзо након тога заједно са сценаристом Новаком Новаком, учествовао је у стварању серије "Позориште у кући".
Но, пре него што је упловио у писање сценарија за филмове и серије, Павић је дуго година био судија у Палати правде у Београду. Наиме, Синиша је по професији судија, завршио је Правни факултет и ни у најмању руку није могао да наслути да му је живот наменио потпуно други ток.
Као један од најбољих студената генерације дипломирао је на Правном факултету у Београду 1956. године, након чега је почео више студије за судију. У исто време писао је романе, па је скоро десет година након дипломирања снимио први свој филм и то по сопственом роману "Вишња на Ташмајдану". Ако бисте анализирали Павићева дела, видели биста да се у свакој серији, бар на кратко, појављује лик судије, јер је он ипак одатле проналазио инспирацију за текстове које је писао. Вероватно да је неке случајеви, који су њему остали урезани у сећању или били занимљиви, одлучио да пренесе на филмско платно.
Пример за то може се видети у "Врућем Ветру" када се Шурда разводи од супруге Весне, а томе је посвећена цела једна епизода. У филму "Лаф у срцу" Никола Симић пред судијама доказује да није отац детета за које га оптужује Јелица Сретеновић, док у "Бољем животу" Борис Комненић тумачи правника. Са друге стране, у "Породичном благу" имамо прилике да видимо да је Светлана Бојковић (која глуми лик Валерије Гавриловић) један од најозбљних правника у систему правосуђа, њен син Небојша Глоговац (Златко) такође жели да постане адвокат. А бројне сцене дешавају се баш у суду где судије тумаче Дара Џокић и Бранислав Лечић.
Током једног интервјуа, Павић се присетио тренутка када је био судија.
- Мене је судијски посао прилично окупирао и дао ми крила да се активирам. То је изузетно племенит посао, ако га радите људски. Не могу да набројим колико је било случајева да успоставите оно што се зове правда за обичне људе. То ме је испуњавало и давало ми је могућност да неком својом креативношћу примењујем тај закон - изјавио је сценариста једном приликом.
Када су га упитали да ли је на писање сценариа имао утицај рад у државној институцији, он је рекао:
- Како да не. Мислим да многим судијама недостаје та шира култура, као што би лекар био много бољи уколико добро познаје људе. Нико не зна све. Ја сам учио у суду од људи који су тамо долазили. Тај промет ојађених и слуђених људи је био неисцрпан резервоар и за моје стваралаштво - искрен је био сценариста.