ХРАБРА ВОЈВОДИНА И СА ИГРАЧЕМ МАЊЕ: "Лале" у 98. минуту поклекле у Словенији!

08.08.2024. 22:34
FK Vojvodina
ФК Војводина / Извор: МН Press

Фудбалери Војводине изгубили су од Марибора резултатом 2:1 у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу конференција.

Иако је од 68. минута играла са играчем мање због искључења Слободана Медојевића, Воша је успела да изједначи преко Серија у 77. минуту. Али је потом одбрана поклекла у последњој секунди.

Тренер Божидар Бандовић је ипак поново изненадио у стартној постави, у нападачкој линији, пошто је најистуренији био Јусуф Бамиделе, док је Михаило Ивановић остао на клупи. На десном крилу играо је Андрија Радуловић, остатак екипе је био идентичан као у Амстердаму против Ајакса.

Воша је од почетка имала намеру да држи лопту, имала је и блажу иницијативу и прве ударце ка голу, додуше недовољно прецизне преко Петровића и Радуловића.

Марибор је узвратио преко Баришића, који је у два наврата гађао у Царевића, први пут искоса са десне стране са неких 18 метара, потом и искоса са леве стране.

У 33. минуту Божидар Бандовић је направио прву принудну измену, пошто је Андрија Радуловић морао да напусти терен због повреде рамена, а у игру је ушао Ивановић. То је значило и да се Бамиделе вратио на позицију десног крила, док је Ивановић деловао као центарфор.

Бамиделе је имао пет минута касније солидну прилику, коју је сам створио после соло продора по десном боку, али је био прилично непрецизан.

Стадион "Људски врт" је уздахнуо у 40. минуту када је Јосип Иличић показао да и даље има знања у ногама, и поред видне слабије физичке спреме, повукао је кроз средину наместио на леву ногу и са 20 метара гађао тик поред стативе.

Последњу шансу у првом полувремену имали су домаћи, Божић је извео соло продор, унео са леве стране у средину и гађао по земљи, али је Царевић опет био добро постављен, па је резултат на полувремену - 0:0.

Марибор је имао прву шансу и у наставку, у 50. минуту Иличић је из слободњака гађао преко пречке.

У 56. минуту уместо 0:1, било је 1:0. Ивановић се неочекивано нашао сам испред голмана, са неколико метара гађао је даљи угао, али је погодио голмана у ногу. Уследио је напад Марибора, Бутеан је направио пенал, пошто је закаснио у клизећем старту на корнер линији. Лопту ја наместио Иличић, али је Царевић прочитао његову намеру, лопта се одбила поново на ногу Словенцу који је погодио за вођство Марибора.

Тренутак који је одлучио даљи ток меча догодио се у 68. минуту, када је Медојевић стартовао са две ноге, а судија му показао директан црвени картон. Играчи Војводине, посебно капитен Петровић жестоко је протествовао пошто је сматрао да је секунд пре тог клизећег био фаулиран, али судија није мењао своју одлуку.

Али, Воша је успела да изједначи и са играчем мање. Ивановић је примио лопту на 30 метара, успео да пронађе Серија који је на ивици шеснаестерца одиграо дупли пас са Бамиделеом и потом левом ногом погодио први угао за 1:1!

Воша се до краја одлично бранила, Бандовић је увео и Лазара Николића уместо Савићевића, "стара дама" је умало сачувала предност, али је у последњој секунди Судани главом са петерца погодио за 2:1.

ПОЗНАТИ СУДИЈА ТВРДИ: Мајкл Оливер је ОШТЕТИО Црвену звезду и довео је шампиона Србије у незавидну ситуацију