КОЛУМБИЈА НЕ МОЖЕ ДА ИЗГУБИ: Бразилци иду на Уругвај у четвртфиналу

03.07.2024. 08:23
Brazil,Kolumbija
Бразил,Колумбија / Извор: Танјуг/АП Photo/Tony Авелар

Утакмицама у групи Д завршена је прва фаза Копа Америке.

У дербију овог дела такмичења ремизирали су Бразил и Колумбија (1:1), док се Костарика победом над Парагвајем (2:1) опростила од турнира.

Дуел Санта Клари је био директан окршај за прво место у групи, а Кариоке пошто нису успеле да славе ићи ће на мегдан Уругвају у четвртфиналу. Колумбија се састаје са Панамом.

Колумбија је наставила сјајан низ. Они су продужили серију непобедивости у свим такмичењима на 26 мечева.

Бразилци су до вођства стигли у 12. минуту. Рафиња врло лепо погодио из слободног ударца. Седам минута касније уследила је прва контроверза. Санчез је главом затресао мрежу Алисона, подигнута је заставица, а након дугог прегледавања у ВАР одлучено је да гол буде поништен.

У завршници првог дела игре је Бразил тражио пенал. Винисијус је био оборен у шеснаестерцу, а главни арбитар Валензуела ни овога пута није желео да промени првобитну одлуку, па су Кариоке добиле само корнер. Колумбија је поравнала у судијској надокнади, а стрелац је био десни бек Кристал Паласа Муњоз.

Наставак је донео опрезну игру, без много прилика, па није ни било промене резултата.