ТЕЖЕ НЕГО ШТО СЕ ОЧЕКИВАЛО: ВАР помогао Партизану у Крушевцу! Црно-бели стигли до нове победе

03.10.2021. 15:20 18:03

Узбудљив сусрет "под Багдалом".

Фудбалери Партизана савладали су Напредак у Крушевцу резултатом 1:0 (1:0). Утакмицу 12. кола Суперлиге обележио је рани црвени картон Ћуковића, након којег је Рикардо погодио са беле тачке. Руку на срце, снажни голгетер је био успешан тек после асистенције из ВАР собе и поновљеног пенала.

КЛАДИОНИЧАРСКИ ТАТА: Осам различитих лига, "ризичне квоте" и врхунски добитак! (ФОТО)

НИЈЕ БИЛО ПРИЈАТНО: Огласио се играч Флоре коме је позлило у Београду

ОСТАО ЈЕ ДЕЧАК У ДУШИ: Људи не могу да ПОВЕРУЈУ какве костобране носи Кристијано Роналдо (ФОТО)

Највеће узбуђење видели смо на самом почетку дуела. Наиме, Рикардо је у 8. минуту имао празан гол испред себе,  Ћуковић га руши с леђа, а судија Минаковић оправдано црногорском интернационалцу показује жути картон и ставља лопту на белу тачку. Међутим, голман Васиљевић је управо Рикарду одбранио ударац са 11 метара, али драми ту није био крај. Арбитар из ВАР собе указао је да је чувар мреже Напретка напустио гол линију пре времена, једанаестерац је поновљен, а овај пут Гомеш није погрешио. У 12. минуту на семафору је писало 0:1.

Чарапани су храбро нападали упркос играчу мање, Парни ваљак је на моменте изгледао смушено, на њихову срећу домаћин то није успео да искористи. Од 54. минута нова нада за Напредак, Урошевић је зарадио други жути картон, десни бек је морао да напусти терен, екипе су биле бројчано изједначене. Иако се до краја сусрета играло 10 на 10, резултат се није мењао, остало је 0:1.

Црно-бели настављају да доминирају теренима широм Србије, тренутно су на лидерској позицији са 31. бодом. Напредак је на петој позицији са 18.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Напредак - Партизан 0:1.

85. минут
Стевановић мења Јовановића. Улазимо у финиш меча.

78. минут
Здјелар је запретио са дистанце, ударац везног фудбалера завршава на трибини изнад гола.

71. минут
Због приговора на судијске одлуке, жути картон је добио Рикардо.

70. минут
Ђуричковић мења Бачанина.
62. минут
Београђани имају иницијативу, траже пут до гола ривала, али без завршног паса. Прилику да запрети имао је Терзић, али се спетљао и изгубио лопту на десном боку. Исти епилог је било и када је Обрадовић покушао минут касније
57. минут
Двострука промена у Партизану! Терзић и Обрадовић су на терену. На клупу су се преселили Јовић и Марковић.

54. минут
Други жути картон за Урошевића. Апсолутно заслужено је леви бек искључен после старта над Јовановићем.

52. минут
Отворено се игра од самог старта наставка. Напади се ређају са обе стране терена.

47. минут
Мало је недостајало да Мрковић дуплира предност црно-белих. Међутим, Васиљевић бравурозно интервенише - само корнер за Партизан.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
45. минут
Велика прилика за Урошевића! Марковић је одлично центрирао, а леви бек из изгледне позиције пуца праву у Васиљевића.

37. минут
Рашковић је опрбао ударац са ивице казненог простра - Стефановић на висини задатка.

34. минут
Чарапани упркос играчу мање има теренску иницијативу. Храбра партија домаћих.
23. минут
Марковић као да није очекивао овако добру позицију после центаршута Миљковића. Лазара је на петерцу лопта погодила у бутину.

17. минут
Спремо је опробао ударац са дистанце, али је гађао поред даље стативе.

12. минут
ГООООЛ! Рикардо је прецизан из другог покушаја са беле тачке - 1:0 за Партизан.
11. минут
Драма се наставља! После сугестије судија из ВАР собе, пенал се понавља! Васиљевић је изашао са линије пре шута.

10. минут
Васиљевић је одбранио једанаестерац Рикарду.

9. минут
Ћуковић је звог поменутог старта зарадио црвени картон.

8. минут
Пенал за Партизан! Гомеш је био сам пред голом, а Ћуковићу није остало ништа друго него да сружи снажног нападача.