ОДЛИЧАН ПОЧЕТАК: Звезда ДЕКЛАСИРАЛА Флоријану за миран пут на Малту (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

29.06.2017. 22:30
FKCZ
ФКЦЗ / Извор: МН Press

Црвено-бели су оставили добар утисак.

Црвена звезда је одлично стартовала у квалификацијама за Лигу Европе - црвено-бели су декласирали Фјоријану (3:0) и тако практично обезбедили пласман у друго коло (о потенцијалном ривалу прочитајте ОВДЕ). Звезда није блистала, што се и није очекивало на самом старту сезоне, али је зналачки искористила чињеницу да је 45 минута играла са играчем више и да на голу Флоријане стоји катастрофално лош голман. Црвено-бели сад могу мирно на реванш који ће им послужити да се додатно уиграју пред јачу проверу која их чека у наредној рунди.

ШТА ЋЕ РЕЋИ ДЕЛИЈЕ: Гроф ПОМАЖЕ Партизану! (ФОТО)

ЕВРОПО, ДИВИ СЕ: Транспарент Делија од којег ће се сваки Србин НАЈЕЖИТИ (ВИДЕО ФОТО)

Најтрофејнији српски клуб је на дебију Владана Милојевића на клупи од старта меча загосподарио тереном, али није успевао да стигне до добрих прилика за гол. Први су запретили гости. Вела је у 10. минуту распалио по лопти на 25 метара од гола, али је срећом по домаћина статива била савезник голмана Филипа Манојловића. Црвена звезда је прву одличну прилику имала у 26. минуту, али Немања Милић није био прецизан са пет метара од гола. Милић је шутирао главом после продора по левој страни и одличног центаршута капитена Душана Анђелковића.

КАКВЕ ЉУДИНЕ: Невероватни Велшани направили још један ХУМАНИ гест према Србији (ФОТО)

Домаћин је до вођства стигао у надокнади полувремена. Стрелац је био Ричмонд Боаћи из пенала. настрожу казну скривио је Енцо Руиз који је добио директан црвени картон због прекршаја са леђа над Немањом Милићем.

СТИГАО ОДГОВОР ИЗ ПИРЕЈА: Олимпијакос се ИЗЈАСНИО да ли ЖЕЛИ Стефана Јовића (ФОТО)

КУП КОНФЕДЕРАЦИЈА: Немачка против Чилеа за ПЕХАР! (ФОТО)

Деловало је да ће Звезда са играчем више у наставку лако изаћи на крај са гостима, али дуго су играчи Флоријане одолевали. Звезда је тешко долазила до прилика, али је у финишу меча ипак сломила отпор бројчано слабијег ривала. Играчи Звезде су искоритили две катастрофалне грешке голмана Флоријане Џастина Хабера, обе после одличних корнера резервисте Ненада Милијаша. Прву грешку голмана гостију искористио је Славољуб Срнић, а другу играч утакмице Ричмонд Боаћи за коначних 3:0 и миран пут на реванш.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЛЕ: Воша победила, али примила гол у завршници (ВИДЕО)

ЕМОТИВНО: Делије МОЋНИМ транспарентом ОДАЛЕ последњу почаст! (ФОТО)

ГОЛМАН ЈЕ БИО НЕМОЋАН: ЕВРОГОЛЧИНА бившег играча Звезде (ВИДЕО)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФЛОРИЈАНА 3:0
СТРЕЛЦИ: Боаћи у 45 4 и 89. и Срнић у 79. минуту. СТАДИОН: Рајко Митић у Београду. ГЛЕДАЛАЦА: 19.823.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Стојковић, Фримпонг, Савић, Анђелковић, Доналд, Ле Талек, Срнић, Рикардињо (од 81. Аџић), Милић (од 68. Милијаш), Боаћи (од 90 2. Павков).
ФЛОРИЈАНА: Абер, Балдакино, Пепе, Руиз, Енрике, Писани, Најар, Кијеза (од 46. Нијасон), Фонтанела (од 61. Борг), Варела (од 66. Кабрал), Вела.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Ливерпул убедљив, Тотенхем славио и поред примљеног гола у првој минути