ОПЕТ ПАТЊА ЗА ЛАМПАРДА: Челси поражен на свом терену, ни Тотенхем се није провео ништа боље

15.04.2023. 19:10
Frenk Lampard
Френк Лампард / Извор: Реутерс

Занимљиви резултати.

Пет мечева 31. кола Премијер лиге одиграно је у суботу у ударном термину од 16 часова. Брајтон је на Стаморд бриџу победио Челси. Славили су као гости и Фулам протов Евертона и Кристал Палас против Саутемптона. Свој терен "сачувао" је само Вулверхемптон који је славио против Брентфорда. Дуел Тотенхема и Борнмута одужио се због неколико пауза у првом полувремену, на крају, у лудој завршници, Борнмут је дошао до победе.

СПАЈИЋ: Желим да заиграм у суботу и донесем радост навијачима

ПИОЛИ ЧУВАО МОМКЕ ЗА НАПОЛИ: Милан умало ипак да слави, али арбитри и срећа су мислили другачије

БУНДЕСЛИГА: Милионери нису искористили кикс Бајерна, Штутгарт шокирао Борусију

Челси је изгубио од Брајтона резултатом 1:2. Први је припретио Брајтон преко Евана Фергусона у десетом минуту, али је снажним ударцем погодио пречку.

Само четири минута касније стиже казна у виду гола Конора Галагера који погађа за 1:0 за Плавце.

Причаће се о 21. минуту када је неко од играча Челсија играо руком у казненом простору, али судија је само показао да се настави са игром.

Брајтон је припретио још два пута у наставку првог полувремена. Прво преко Митоме у 26, а затим поново преко Фергусона у 34. минуту, али није успео да дође до изједначења све до пред сам финиш полувремена.

Дени Велбек је натрчао на центаршут и главом погодио за 1:1.

Микајло Мудрик је имао одличну прилику да поново донесе Плавцима предност, али је Роберт Санчез сјајно реаговао.

И онда само четири минута касније, Брајтон тресе мрежу. Хулио Енћиско је примио добру лопту и сјајно из даљине погодио за 2:1.

Екипа Борнмута је у гостима савладала Тотенхем. Хјеон-Мин Сон је донео Певцима предност већ након 14. минута игре. Добро се снашао у казненом простору и успео из прве да пошаље лопту у мрежу.

Успео је Борнмут да дође до изједначења у 38. минуту. Доминик Соланке је лепе проирао Матијаса Вину који је сјајно поткопао лопту и послао је у мрежу.

Борнмут у наставку долази до преокрета и то већ у 51. минуту. Ако је код првог гола Соланке био асистент, сада је био у главној улози и погодио је за 2:1.

Чинило се да ће након гола Дањуме из 88. минута Тотенхем успети да ибори бод у овом мечу, али није се сложио Соланке – поново се нашао у улози асистента у шестом минуту надокнаде, а Данго Оатара погађа за коначних 3:2 за госте.

Фулам је био бољи од Евертона на гостујућем терену, тим Марка Силве славио је 3:1. Фулам је озбиљно запретио у 22. минуту након покушаја Андраса Переире, али се од свега само затресла статива. Лопта се одбила до Харисона Рида који је успео да свом тиму донесе предност.

У 35. минуту изједначење – Двајт Мекнил се одлично изборио са одбраном ривала и послао добру лопту у мрежу.

Фулам је поново све окренуо у своју корист у другом полувремену. Хари Вилсон је сјајну асистенцију претворио у леп гол за 2:1, да би већ у 68. минуту ситуација изгледала потпуно безнадежно за Карамеле након гола Данијела Џејмса који је гостима донео 3:1.

Саутемптон је изгубио и од Кристал Паласа, и то 2:0 на свом стадиону. На гол се у овом мечу чекало до 54. минута када је Палас повео преко Езеа. Сјајно је Езе реаговао на одбијену лопту и спаковао је у мрежу.

Гости до другог гола долазе у 68. минуту и поново је кобан за Свеце био Езе.

Саутемптон је имао две прилике преко Алкараза у два минута, али није било среће – прво је погодио стативу, а затим је шутирао тик изнад гола.

Вулверхемптон је победио Брентфорд 2:0. Прву праву шансу на мечу имао је Брентфорд преко Ајвана Тонија, али су Вулвси били ти који су повели. Играо се 27. минут кад аје Дијего Коста добро реаговао на одбијену лопту и затресао мрежу.

Кости је ово први гол у енглеском фудбалу још од 2017. године.

Вулвси су средином другог полувремена дошли и до другог гола. Само пет минута након што је ушао у игру, у стрелце се уписао Хванг Хи-Чан.

21.00 Лидс – Ливерпул

"Преузми бесплатно - бонус за спортско клађење 1.000 РСД"

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа Марија Ристић, сестра Јелене Ђоковић

ГАБИЈА "РЕШИО" ИНТЕР: Павловић са клупе посматрао победу "росонера"
FK Milan

22.09.2024. 23:03
СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: ОФК Београд на ВРХУ! Војводина везала још једну победу!
FK Vojvodina

22.09.2024. 21:52
ЗВЕЗДО, ПАЗИ СЕ - РИВАЛИ ГАЗЕ: Штутгарт ПЕТАРДИРАО Дортмунд! Барса је незаустављива у Ла лиги
FK Štutgart

22.09.2024. 21:09
Шта спремају Станоје и Милоје? Natho у првих 11, Ђига на беку, муке и дилеме са нападачима
Stanojević i Milojević

22.09.2024. 20:52

УЗ ДОБРО ПОЗНАТУ ПЕСМУ: Партизанови играчи и навијачи прославили ОГРОМНУ победу над Звездом (ВИДЕО)