РАДНИЧКИ СЕ ОПРОСТИО ОД ЕВРОПЕ: Срећно су стигли до продужетака, али не и до проласка даље

31.07.2024. 23:56
Detalj sa meča između Radničkog i Mornara
Детаљ са меча између Радничког и Морнара / Извор: МН Press

Фудбалери Радничког из Крагујевца су испали у другом колу квалификација за Лигу конференција. После победе на свом терену од 1:0 у првом мечу изгубили су у гостима против Морнара из Бара са 2:1, а Црногорци су пролаз даље изборили после извођења пенала.

Изгледало је и да ће после 90 минута Раднички испасти. Водио је Морнар са 2:0, али онда су Крагујевчани голом Милана Алексића у 90 8. минуту за 2:1 изборили продужетке у Подгорици (тамо су Барани домаћини у Европи).

Француски интернационалац Крис Мрлон Ондонг Мба је први гол дао у 45. минуту, а други у 83. Изгелдало је да ћче сензација да се деси и у регуларном току, али Милан Алексић није тако мислио.

Морнар – Раднички 1923 2:1 (1:0) пеналима 4:3, први меч 0:1

Стрелци: Ондонг 45, 83 – Алексић у 90 8. минуту.

Стадион: ДГ арена у Подгорици.

Гледалаца: 2.000.

Судија: Гал Лебовиц (Израел).

МОРНАР: Поповић, Стевановић (од 90 8. Вуковић), Митровић, Баошић (од 74. Љутица), Вукотић (од 63. Сератлић), Дубљевић (од 33. Киши), Калуђеровић,Зорић (од 63- Ћетковић), Ђуришић, Вушуровић (од 90 8. Трифуновић), Ондонг.

РАДНИЧКИ 1923: Лијескић, Ћосић (од 89. Ћосић), Симовић, Шербечић (од 60. Евандро), Дадић, Зељковић, Ристић, Глушчевић (од 60. Сали, од 109. Букумира), Алексић, Бевис (од 84. Рошевић), Видосављевић.

У првој серији пенала је Лука Лијескић одбранио шут Марка Ђуришића. Затим је Милошу Ристићу у другој серији зауставио шут голман домаћих Стеафан Поповић, да би се испоставило да је статива коју је у трећој погодио Слободан Симовић и одлучила победника овог двомеча.

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју

19.09.2024. 18:27

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)