ЗВЕЗДА ТРИ ОД ТРИ У АУСТРИЈИ: Пројектили Крстовића на дебију Крстичића (ВИДЕО)

05.07.2021. 17:27
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Нови успех црвено-белих.

Нема милости Црвена звезда према ривалима у Аустрији. Шампион Србије уписао је трећи тријумф на припремама у Штегерсбаху, овог пута против Арђеша из Румуније резултатом 3:0 (1:0), потврдивши сјајну форму пред почетак нове сезоне и суперлигашку премијеру са Војводином (16. јула) на стадиону „Рајко Митић“.

ТИМ СНОВА: Док Ђоковић јури рекорд, ти "појури" нови БОНУС и постани МИЛИОНЕР!

ЗВЕЗДА ЈУРИ ТРЕЋУ ПОБЕДУ У АУСТРИЈИ: Ово је Станковићев ИЗБОР за Арђеш (САСТАВИ)

А КРСТИЧИЋ ЈЕ ТЕК СТИГАО: Пада потпис у Енглеској и Звезда ОСТАЈЕ БЕЗ ВЕЗИСТЕ?! Договор је ту

Бразил је прилично лако стигао до полуфинала Копа Америка, где вечерас (00.30) у Рио де Жанеиру игру с Перуом и апсолутни је фаворит - квота на кеца је 1,25, а на kombinazziju 1&3 1,80. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Бразил - Перу.

Меч је обележио Никола Крстовић, који се са два гола против Румуна озбиљно наметнуо стручном штабу црвено-белих.

Доминирали су Станковићеви изабраници током целог првог полувремена, у коме су створили велики број прилика, не дозволивши ривалу да озбиљније угрози гол капитена Борјана.

Само једном је голман црвено-белих био принуђен да интервенише, док је његов колега Баега имао далеко више посла после удараца Звездиних фудбалера.

Прву прилику за гол, српски шампион претворио је у вођство, када је Вељко Николић мајсторским ударцем по земљи донео предност клубу са Маракане – 1:0. До краја овог дела игре, вођство су могли да удвоструче Родић и Ераковић, међутим, резултат се није променио.

Наставили су црвено-бели и у другом полувремену да диктирају темпо. Били опаснији од румунског прволигаша, па је гол „висио у ваздуху“. Само се постављало питање када ће Румуни поново капитулирати, а то се десило у 62. минуту.

Крстовић је одузео лопту на средини терена, стуштио се ка противничком голу и „одапео стрелу“ са 20 метара, која је завршила иза леђа голмана Арђеша за 2:0.

У последњем кварталу меча, тренер Станковић указао је шансу омладинцима, али и бившем капитену Ненаду Крстичићу који је имао други деби у црвено-белом дресу, од повратка из атинског АЕК-а. Нема сумње да ће његово присуство на терену, у мечевима који следе, бити велико појачање за Звезду пред изазове у квалификацијама за Лигу шампиона.

Коначан резултат поставио је Никола Крстовић у 89. минуту, потписавши нови тријумф Црвене звезде, која ће у наредном сусрету играти против некадашњег шампиона Аустрије Штурма. Утакмица је на програму у четвртак (20.30).

КРАЈ УТАКМИЦЕ.
89. минут
ГООООООООЛ!!! Никола Крстовић је постигао свој други гол на мечу, прецизним ударцем по земљи у шеснаестерцу крунисао је сјајну партију у данашњем мечу.
87. минут
Поново је запретио Вукановић, центаршутем по земљи, лопта је завршила у наручју чувара мреже Арђеша.
83. минут
Атрактивно је покушао Вукановић са ивице шеснаестерца, спољним делом копачке, ударац је отишао далеко од мреже румунског голмана.
75. минут
Звезда мирно приводи меч крају.
69. минут
Станковић поново мења, на терену су Гордић, Панков, Бабић, Матић, Петровић, Срнић, Лазетић и коначно Ненад Крстичић. Тренутак који су Делије са нестрпљењем чекале, капитенску траку преузео је Радован Панков. Игру су напустили: Бакајоко, Ераковић, Родић, Саного, Николић и Гаврић.
67. минут
Најбоља прилика за Арђеш, Бразилац Телес је одлично шутирао, а Борјан крајњим напором сачувао мрежи. Одмах потом капитен Звезде је уступио место Милошу Гордићу.
62. минут
ГООООООЛ! Звезда води 2:0. Крстовић је све сам урадио, одузео лопту и са 20 метара прецизним шутем по земљи ефектно погодио.

59. минут
Бакајоко је послао пас у празан простор ка Крстовићу, али га нападач Звезде није стигао. Ипак су црвено-бели извели корнер, међутим, промене резултата није било.
55. минут
Центаршут Гаврића из корнера није прихватио Вукановић у шеснаестерцу, лопта га је прелетела и отишла у гол-аут.
47. минут
Неколико промена направио је Дејан Станковић у тиму Звезде. На терену су Никола Станковић, Алекса Вукановић и Никола Крстовић, игру су напустили Канга, Фалко и Павков.
46. минут
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.
45. минут
ЗАВРШЕНО ЈЕ ПРВО ПОЛУВРЕМЕ.
41. минут
Фалко је започео акцију, додао Канги, овај проследио Гаврићу кога је одбрана Арђеша зауставила и избацила лопту у корнер. Нови центаршут Канге дефанзивци румунског тима избацили су у поље.
40. минут
Нови корнер за црвено-беле, пети по реду извео је Канга, али је покупио голман Греаб.
39. минут
Звезда држи лопту у ногама и контролише игру, рутински приводи прво полувреме крају.
31. минут
На другој страни запретио је Фалко, после сјајне асистенције Канге, офанзивац црвено-велих је шутирао, али је изблокиран и лопта је отишла у корнер, након кога је Ераковић главом шутирао поред гола.
30. минут
Нови слободан ударац искоса са десне стране за Арђеш. Директан шут ка Борјану изблокирала је одбрана Звезде.
27. минут
Први ударац ка Борјану, запретили су Румуни из слободног ударца, али је капитен Звезде био на месту и укротио ударац који је ишао у оквир гола.
26. минут
После краће паузе да се фудбалери освеже, игра је настављена.
17. минут
Звезда наставља да прети преко Родића, који је опет шутирао, а одбрана румунског тима избацила лопту у нови корнер, после кога није било опасности за голмана Греаба.
16. минут
Сада је Родић имао прилику, његов шут одбранио је голман Арђеша, док је у наставку акције Бенов шут изблокиран у корнер.
14. минут
ГОООООЛ!!! Води Звезда, стрелац је Вељко Николић. Све је почело од Фалка, који је послао центаршут у шеснаестерац, Бакајоко је кратко одиграо везисти Звезде, коме није било тешко да затресе мрежу са неких 13 метара.

2. минут
Слободан ударац за Звезду са десне стране извео је Фалко, али је одбрана Арђеша интервенисала и отклонила опасност.
1. минут
УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА.

ТОК МЕЧА.

Црвена звезда - Арђеш Питешти 3:0 (1:0)

Стрелац: Николић 14, Крстовић 62. 89.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан (70. Гордић) - Бакајоко (70. Крстичић), Ераковић (70. Панков), Дегенек (70. Матић), Родић (70. Бабић) - Николић (70. Срнић), Саного (70. Петровић) - Фалко (47. Вукановић), Канга (47. Станковић), Гаврић (70. Лазетић) - Павков (47. Крстовић).

АРЂЕШ: Греаб - Тофан, Турда, Болдор, Мусат - Меза, Шербан - Вијана, Павић, Танасе - Лупета.

Погледајте како изгледа голферка Пејџ Спиранак.

ГАБИЈА "РЕШИО" ИНТЕР: Павловић са клупе посматрао победу "росонера"
FK Milan

22.09.2024. 23:03
СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: ОФК Београд на ВРХУ! Војводина везала још једну победу!
FK Vojvodina

22.09.2024. 21:52
ЗВЕЗДО, ПАЗИ СЕ - РИВАЛИ ГАЗЕ: Штутгарт ПЕТАРДИРАО Дортмунд! Барса је незаустављива у Ла лиги
FK Štutgart

22.09.2024. 21:09
Шта спремају Станоје и Милоје? Natho у првих 11, Ђига на беку, муке и дилеме са нападачима
Stanojević i Milojević

22.09.2024. 20:52

УЗ ДОБРО ПОЗНАТУ ПЕСМУ: Партизанови играчи и навијачи прославили ОГРОМНУ победу над Звездом (ВИДЕО)