ФИБА ЛИГА ШАМПИОНА: Величковић донео тријумф Партизану (ВИДЕО+ФОТО)

01.11.2016. 19:47
KK Partizan, Novica Veličković
KK Партизан, Новица Величковић / Извор: МН Press

Црно-бели остварили другу победу.

Кошаркаши Партизана остварили су другу победу у ФИБА Лиги шампиона пошто су у узбудљивом мечу другог кола савладали Зелену Гору 58:56 (17:17, 18:15, 6:13, 17:11). Мало је недостајало да меч оде у продужетке, али је најбољи појединац у редовима црно-белих Новица Величковић на асистенцију Бранислава Ратковице донео Партизану тријумф.

У дворани ''Александар Николић'' која није баш била испуњена до последњег места, Партизан је добро отворио меч и повео преко Стефана Бирчевића и Ђорђа Мајсторовића, али су гости имали спреман одговор. Оба тима мучила су се у нападу, па је на половини прве деонице постигнуто тек 12 поена, а гости су водили 7:5. Разиграни Флоренс одржавао је предност гостију, да би Новица Величковић и Френклин Робинсон тројкама донели егал на првом малом одмору.

Играло се поен за поен у уводним минутима друге четвртине да би Вања Маринковић кошем започео серију Партизана од 10-0 у следећих три по минута, у којој су учествовали Вилијам Хачер, Величковић и Робинсон, што је црно-белима донело максимално вођство 29:22. Серију домаћина прекинуо је Келати тројком, али су Бирчевић и Мајсторовић одвели Партизан на 8. Међутим, Партизан у последња два минута полувремена није успео да поентира што су гости искористили преко Зајцева и Флоренса и са свега три поена заостатка одитишли на велики одмор.

KK Partizan
KK Партизан / Извор: Србија Данас

Серија без поена Партизана надставила се и у прва две и по минута треће четвртине. На срећи навијача црно-белих ни Зелена Гора није била прецизна, а пост је први прекинуо Величковић, да би убрзо погодио и Бранислав Ратковица за 39:32 у 24. минуту. Ипак, само два минута касније Зелена Гора је серијом 7-0 дошла до изједначења које је тројком оверио Кожарек. Оба тима муку су мучила са шутем за три поена - Партизан је при крају треће деонице шутирао 4 од 16, док су гости имали нешто бољи учинак са седам погођених шутева из 21 покушаја. Црно-бели су постигли свега шест поена у трећој четвртини, па је пред одлучујући период Зрелена Гора имала четири поена предности (45:41).

KK Partizan, Vilijam Hačer
KK Партизан, Вилијам Хачер / Извор: МН Press

Последњих 10 минута и даље је одликовала тврда кошарка без много поена, али се Партизан ипак боље снашао. Само пет поена постигнуто је у до 35. минута, али је свих пет постигао домаћин, а предност је сјајним закуцавањем вратио Бирчевић. Кожарек је поново показао да уме да уме да погоди за три поена и тако прекинуо пост гостију у последњој четвртини, а Маринковић поенима три и по минута пре краја поново донео егал (48:48). Флоренс је са две узастопне тројке још једном донео вођство гостима, али су поени Величковића и Хачера довели драму до врхунца пошто се у последњи минут ушло нерешеним резултатом (54:54). Партизан се одбранио, да би Бранислав Ратковица са пенала оба пута био прецизан за 56:54. Успели су гости брзо да изједначе, да би Ратковица у последњем нападу Партизана сјајно пронашао Величковића који је хладнокрвно постигао поене за тријумф, пошто је Флоренс направио грешку и изашао у аут секунду пре краја.

ПАРТИЗАН НИС - ЗЕЛЕНА ГОРА 58:56 (17:17, 18:15, 6:13, 17:11)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Мурат, Лоренцо, Јохан

ГЛЕДАЛАЦА: 5.000

ПАРТИЗАН НИС: Робинсон 6, Ратковица 7, Врабац 2, Маринковић 7, Величковић 15, Мајсторовић 4, Бирчевић 7, Копривица, Андрић, Хачер 6, Карахоџић 1, Луковић 3.

ЗЕЛЕНА ГОРА: Флоренс 16, Вон, Мур 4, Зајцев 6, Дер, Мајчржак, Келати 3, Гружецки 8, Хрицјанук 2, Замојски 3, Ђуришић 6, Кожарек 8.