НБА: Ни Јокић не може против Дурента, Покушевски и Тандери још без победе код куће (ВИДЕО)

13.01.2021. 08:08
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: МН Press

Одиграно шест мечева најјаче кошаркашке лиге на свету.

Српски играчи нису имали разлога за задовољство у ноћи између уторка и среде пошто су доживели поразе. Никола Јокић је са Денвером није успео у Бруклину да се избори са Кевином Дурентом, док су Оклахома и Алексеј Покушевски поново били ''добри'' домаћини пошто су гости из Сан Антонија стигли до тријумфа.

ЛАСО ОТКРИО: Реал без НАЈБОЉЕГ против Звезде

ПРЕД ДЕРБИ АБА ЛИГЕ: Будућност послала ПОРУКУ Партизану!

ОГЛАСИЛА СЕ АТЛАНТА: Стигле нове информације о Богдановој повреди!

Денвер Нагетси имали су на полувремену против Бруклин Нетса све у својим рукама, 16 поена предности на великом одмору и расположеног Николу Јокића, али је тим из Колора све просуо у другом полувремену, тачније у трећој четвртини коју су Нетси добили са 16 поена предности и так остигли у егал пред последњу четвртину у којој су успели да направе потпуни преокрет и стигну до победе захваљујући Кевину Дуренту. Дурент је меч завршио са 34 поена и 13 асистенција, док му је најближи Керис Леверт са 20 поена. Никола Јокић је постигао 23 поена уз 11 асистенција, осам скокова и седам украдених лопти, али ни то није било довољно за победу Нагетса који су били без помоћи Мајкла Портера Јуниора који је заражен короном. Вил Бартон постигао је 22 поена у Денверу, а Џамал Мареј два мање.

У гостима још и некако, али на домаћем терену Оклахома Сити Тандер не успева да дође до победе. Сан Антонио Спарси нанели су четврти пораз Тандерима код куће, а испоставило се да су меч преломили у другој четвртини када су стекли осам поена предностив које Оклахома није успела да надокнади иако је запретила пар пута. Лони Вокер је са 24 поена предводио Мамузе, а Келдон Џонсон је постигао 18. У Оклахоми је са 20 поена најефикаснији био Шај Гилгус Александер, а 16 је постигао Хамиду Дијало. Алексеј Покушевски постигао је четири поена уз пет скокова за 16 минута у игри.

Лос Анђелес Лејкерси нису имали тежак посао против Хјустон Рокитса пошто су већ после прве четвртине имали предност 35:14, па су Језераши после тога само одржавали предност и контролисали утакмицу. Леброн Џејмс је са 26 поена предводио Лејкерсе, а Ентони Дејвис је додао 19. Кристијан Вуд је са 18 поена био најефикаснији у Хјустону, док је Џејмс Харден који жарко жели трејд постигао 16.

Резултати

Филаделфија - Мајами 137:134 (после продужетка)

21.09.2024. 17:41
БАРАЋ: Битно је да добро отворимо сезону, тако да идемо тамо са једним циљем - да победимо