БОГДАН НАМЕСТИО НИШАНСКЕ СПРАВЕ: Србија теже него што се очекивало савладала Јужни Судан

03.08.2024. 20:19
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: ФИБА

Кошаркашка репрезентација Србије савладала је селекцију Јужног Судана са 96:85 и заузели друго место у групи иза САД и у четвртфиналу ће играти против Аустралије.

Кошаркаши Србије теже него што се очекивало савладали су Јужни Судан са 96:85 (23:22, 24:22, 25:23, 24:18) у последњем колу групне фазе и са друге позиције ће отићи у четвртфинале где их чека Аустралија. Меч је обележио Богдан Богдановић са 30 поена уз шест погођених тројки из девет покушаја, док је Никола Јокић имао дабл-дабл учинак са 22 поена и 13 скокова.

Међутим, Србија до победе није стигла лако. Од старта је било јасно да ће Јужни Судан пробати да својом игром отежа посао Орловима и успевао је у томе 35 минута. Предвођена новим плејмејкером Партизана Карликом Џонсом, афричка селекција је храбро ушла у меч и одмах ставила Србију на муке. Брзом игром и шутирањем тројки из практично сваке позиције брзо су анулирали вођство Србије 12:6 из 4. минута. Џонс је проналазио права решења у нападу решавајући поенима или асистенцијом која се често завршавала тројком Шајока. Србија је покушавала да успори игру, Судан је имао и вођство у завршници, али је Србија прву деоницу завршила минималним вођством 23:22 после поена Мицића.

Било је јасно да споријим нападом и добром одбраном Србија може да релативно лако реши овај меч, али одговора на тројке и офанзивне скокова Јужног Судана није било. Јокић и Богдан су практично сами носили у тим тренуцима Србију која је први пут дошла и до максималних девет поена предности 34:25 у 14. минуту. Међутим, ривали су то брзо истопили када су Орлови одустали од споријег напада и убрзали игру. Ипак, на полувремену је Србија и даље водила 47:44.

Србија није успевала да преломи меч иако је у неколико наврата долазила до девет поена предносит, мада је најчешће имала вођство од седам поена. Сваки пут би Јужни Судан одговарао тројком или лаким поеним после офанзивбног скока па је Пешић био принуђен да тражи тајм-аут. После zakuccavanja Јовића Србија је поново водила са девет поена предности у 29. минуту, да би Џонс поенима уз звук сирене приближио противнике на 72:67 на уласку у последњу четвртину.

Судан је боље почео последњу деоницу и пришао на 72:71, међутим добра одбрана Добрића и затим тројка Богдановића су одвели Србију на седам поена вођства, да би Гудурић украо лопту Џонсу и асистирао Петрушеву са поновних девет поена предности у 35. минуту. Тада је коначно играчима Судана понестало снаге, почели су да промашаују, а Србија је успела да оде и на двоцифрену предност и максималних 17 поена предндости после поена Мицића у 38. минуту. Судан је до краја само успео да облажи пораз и заврши такмичење на Олимпијским играма.

СРБИЈА - ЈУЖНИ СУДАН 96:85 (23:22, 24:22, 25:23, 24:18)

ДВОРАНА: Пјер Моро

СУДИЈЕ: Зураповић (БиХ), Росо (Француаска), Козловскис (Летонија)

ГЛЕДАЛАЦА: 20.916

СРБИЈА: Плавшић, Петрушев 10, Јовић 6, Богдановић 30, Добрић 5, Јокић 22 (13 скокова), Мицић 15, Гудурић 1, Давидовац, Аврамовић 3, Милутинов 4.

ЈУЖНИ СУДАН: Џонс 17 (10 асистенција), Омот 14, Малуах, Куол 11, Куани, Габријел 9, Тор 7, Шајок 17, Макои, Денг 5, Јок 5, Дех.

Стандингс провидед by Софасцоре

40. минут

Србија - Јужни Судан 96:85

Србија је савладала Јужни Судан са 96:85 и са другог места одлази у другу фазу.

39. минут

Србија - Јужни Судан 92:80

Милутинов погађа једно од два бацања, Србија води 92:80.

37. минут

Србија - Јужни Судан 89:74

После нових поена Јокића Србија има 15 поена предности.

35. минут

Србија - Јужни Судан 83:74

Одлична одбрана Гудурића и украдена лопта, а затим лаки поени Петрушева и Србија води 83:74, а Судан је затражио тајм-аут.

33. минут

Србија - Јужни Судан 78:71

Добрић је успео да заустави Шајока, али Србија и даље има много проблема са Јужнин Суданом. Богдановић је погодио тројку, Србија поново има седам поена предности, али не успева да преломи меч.

30. минут

Србија - Јужни Судан 72:67

Крај треће четвртине, Џонс је погодио уз звук сирене, Србија води 72:67.

29. минут

Србија - Јужни Судан 72:63

Закуцавање Јовића донело је Србији поново девет поена предности.

26. минут

Србија - Јужни Судан 65:58

Богдановић је постигао две тројке у низу и натерао селектора Јужног Судана да затражи тајм-аут.

25. минут

Србија - Јужни Судан 59:58

Пешић је затражио тајм-аут после скока у нападу Габријела и његовог закуцавања.

23. минут

Србија - Јужни Судан 54:47

Богдан је погодио пет поена у низу, Србија води.

20. минут

Србија - Јужни Судан 47:44

Крај првог полувремена, Орлови воде 47:44.

17. минут

Србија - Јужни Судан 39:39

Настави је Јужни Судан са својом игром, Србије не користи нападе и нерешено је. Пешић је поново затражио тајм-аут.

15. минут

Србија - Јужни Судан 36:33

На тренутак су заиграли неозбиљније играчи Србије и Јужни Судан је то казнио са две тројке. Пешић је одмах затражио тајм-аут.

14. минут

Србија - Јужни Судан 34:25

Потпуно је стао напад ривала због добре одбране Србије. Тројком Јовића Србија је дошла до максималне предности 34:25.

12. минут

Србија - Јужни Судан 29:25

Србија је боље ушла у другу деоницу. Уз бољу одбрану дошло се до лакших решења у нападу и после Милутинових 2 1 и Богдановићеве тројке тајм-аут за Јужни Судан.

10. минут

Србија - Јужни Судан 23:22

Василије Мицић постиже поене за минималну предност Србије.

9. минут

Србија - Јужни Судан 20:18

Тор постиже поене из другог плана и поново је нерешено.

7. минут

Србија - Јужни Судан 15:16

Омот погађа тројку, Суданци не оклевају и шутирају чим им се укаже прилика.

5. минут

Србија - Јужни Судан 12:6

Орлови су преко Петрушева и Богдановића веома брзо одговорили ривалу и мини серијом 6-0 стигли до вођства.

3. минут

Србија - Јужни Судан 5:6

Добро је Јужни Судан ушао у меч и после 2 1 Куола води 6:5.

Орлови би победом у овом мечу обезбедили друго место у групи, а апсолутни су фаворити у овом мечу. Србија је у првом колу поражена од САД, док су у другом колу били убедљиви против Пороторика.

Јужни Судан би поразом већим од три разлике испао из даљег такмичења, а у првом колу су савладали Порторико, док су у другом поражени од САД.

Порторико је већ завршио такмичење пошто је у мечу који је раније одигран доживео и трећи пораз у групи од САД.

БЕСМИСАО: Американац трчао у Паризу, иако су сви знали да је допингован
Erion Najton

16.08.2024. 09:34
ЦУРА И ПО: Боксерка за коју тврде да је мушко показала каква је кад се среди и нашминка (ВИДЕО)
Imane Kelif

15.08.2024. 17:59
Дамир Микец: Освајање златне медаље је осећај који не може да се опише
Damir Mikec

15.08.2024. 17:20
Пол Џорџ чија је жена Српкиња испричао како су заједно гледали меч: За*****ала ме, али сам ја ПОНОСНИ АМЕРИКАНАЦ
Pol Džordž

15.08.2024. 14:02
МАЛО ЈЕ НЕДОСТАЈАЛО ЗА РЕМИ: Бенфика савладала Звезду на Маракани
FK Crvena zvezda

19.09.2024. 18:27
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју
Vladan Milojević

19.09.2024. 22:02
ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31
ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)