НОВИ САД УЛАЖЕ У СПОРТ: Ера највећих улагања - од 2014. до 2022. уложено 237 милиона динара у комплексе, игралишта, базене
Много се развио највећи град у Војводини у последње време.
Да Нови Сад негује спортски дух сведоче и капитални пројекти који се спроводе у области спорта, али и висина улагања која је издваја за спортске комплексе, игралишта, базене, терене и рекреативне садржаје.
СРБИЈА У НАЈЈАЧЕМ САСТАВУ: Селектор изабрао! Два повратника у национални тим
НИКО КАО МАКС: Ферштапен убедљиво најплаћенији возач Формуле 1
КРАЉИЦА СПОРТОВА ОСТАЛА БЕЗ ЈЕДНОГ ВЕЛИКАНА: Преминуо троструки шампион света
Пример добре праксе улагања у будућност, како града тако и друштва уопште, јесте опредељеност актуелне градске власти да кроз издвојена средства, односно, пројекте у области спорта и то конкретно кроз изградњу, опремање и одржавање спортских објеката, као и за програме и пројекте у спровођењу омладинске политике, улажу у оно што је највредније.
Захваљујући политици коју је пре 11 година успоставио Милош Вучевић, а њу наставио да спроводи актуелни градоначелник Милан Ђурић, Нови Сад је поред носиоца престижне титуле Европске престонице културе окитио се и титулом Омладинске престонице Европе. Та политика одговорности донела је нашем граду изградњу нових и реконструкцију постојећих спортских објеката.
Рекордна улагања у спортску инфраструктуру
У периоду од 2014. па до 2022. године Град је уложио 237 милиона динара у спортске комплексе, игралишта, базене, терене и рекреативне садржаје, гледајући период до 2014. године ово су рекордна средства издвајања у оквиру спортског сектора, са тенденцијом пораста наредних година.
Низом решења Град је спровео пројекат који за циљ имао да сваки кварт има одређене спортске садржаје што је јединствени случај и пример добре праксе градовима широм Србије. Такође, изградњом теретана на отвореном које су прилагођене свим узрастима и свим категоријама становништва, како професионалцима, тако и аматерима – сваком грађанину обезбеђени су услови да се бесплатно баве неком физичком активношћу. Од 2014. до 2020. постављено је 35 теретана на отвореном, у шта је уложено око 44,5 милиона динара. Само у 2021. постављено је 10 теретана на отвореном и 5 стреет workout терена у шта је уложено више од 21 милион динара.
У типска дечја игралишта на 4 локације, затим дечје игралиште за особе са инвалидитетом уложено је око 55 милиона динара.
Претходне године у само неколико месеци отворена су два нова базена на Спенсу и Сајмишту, док је у току изградња великог спортског комплекса са базенима у Футогу, што представља један од највећих инфраструктурних пројеката овог приградског насеља.
Ново рухо фудбалског стадиона
Врхунац зацртаних пројеката свакако су капиталне инвестиције везане за комплетну реконструкцију и санацију Спенса док Новосађане очекује и изградња модерног атлетског стадиона и атлетске дворане који ће бити раме уз раме са свим атлетским центрима у свету.
Српску Атину красиће и ново рухо фудбалског стадиона на Детелинари чија вредност реконструкције Западне трибине износи 204 милиона. Стадион ће бити по највишим УЕФА и ФИФА стандардима тако да ће испуњавати услове играња међународних утакмица. Претходно је обновљена и у потпуности реконструисана управна зграда са пратећим објектима. Вредност ових радова били су близу 80 милиона динара.
Из свега наведеног јасно се препознаје жеља челника Града да градећи лепшу садашњост постављају темеље за нове генерације и будућност нашега друштва.