ЕВРОПУ ЧЕКА СЛОМ ИСТОРИЈСКИХ РАЗМЕРА: Спремали замку за Русију, а сада сами УПАЛИ У ЊУ
Све је то велики ризик који може да изазове последице и индустријски слом историјских размера.
Челик, бакар и алуминијум достижу рекордне цене и то ће драматично утицати на план Европе да се одвикне од руске енергије.
АМЕРИКУ НАПУСТИЛИ САВЕЗНИЦИ? Све више држава пружа подршку Русији, нису спремне на ГУБИТКЕ
СУПРУГА ЗЕЛЕНСКОГ ПОДЕЛИЛА ТРАГИЧНЕ ВЕСТИ! "Настрадали су на радном месту" (ФОТО)
БЛОКАДА УКРАЈИНСКЕ ОБАЛЕ: Русија у доминантном положају - обавља амфибијско искрцавање!
Смели планови за ветар, соларну енергију и цевоводе постају скупљи, а амбициозни временски распоред Европе за излазак из зависности од руске енергије суочава се са потенцијалним кашњењима и милијардама долара додатних трошкова, јер рат у Украјини чини челик, бакар и алуминијум дефицитарним и скупљим.
Журба да се замени руска фосилна горива подстиче континент да се фокусира на краткорочно јачање токова течног природног гаса и повећање производње из обновљивих извора до 2030.
Немачка се обавезује да ће изградити два ЛНГ терминала, Француска жели да настави преговоре са Шпанијом о повезивању гасовода, а Велика Британија тражи више домаће енергије ветра, сунца и нуклеарне енергије.
Све је то велики ризик који може да изазове последице и индустријски слом историјских размера, а да је сценарио више него драматичан, пре неколико дана упозорио је немачки вицеканцелар и министар економије Роберт Хабек.
- Сада видимо размере свега овога. Које су индустрије затворене, који сектори више не могу да се снабдевају? Ово није игра, већ веома озбиљан сценарио са могућим дубоким поделама у пословању и друштву - рекао је Хабек за "Рајнише пост".
Кичма немачке привреде – њена индустрија – "срушила би се2 ако би Берлин одлучио да уведе ембарго на руски гас, упозорио је председник Савеза немачких индустрија – БДИ Зигфрид Русвурм.
- Без руског гаса, дошло би до буквалног слома наших индустријских мрежа - предвиђа шеф БДИ.
Он је додао да је у овом тренутку немогуће проценити потенцијалне губитке и дати чак ни оквирну цифру колико би то коштало просечног Немца