Београд се развија ПУНОМ ПАРОМ - Градоначелник Мали: У марту рекордно НИСКА НЕЗАПОСЛЕНОСТ у престоници (ВИДЕО)
Економске реформе у току
Синиша Мали истиче да се Београд развија на најприроднији начин - отварају се нова радна места уз прилив нових инвестиција, покреће се привреда, реализују се инсфраструктурни пројекти и економске реформе дају одличне резултате.
Прочитајте и:
Најновијим инвестицијама у Београду придружила се и друга фабрика Меита у Обреновцу чија је изградња почела, а вредност радова износи 90 милиона евра.
Међутим, можда још важнији податак је тај да ће изградњом овог постројења бити обезбеђен велики број нових радних места која ће допринети већој стопи запослености у Београду.
Овоме треба додати наставак радова на изградњи инфраструктуре у престоници, као и бројне друге најављене пројекте.
Градоначелник Београда Синиша Мали каже да прва фаза фабрике Меита запошљава 1.450 људи.
- Друга фабрика простире се на 50.000 квадратних метара, инвестиција је вредна 90 милиона евра и биће готова за шест до осам месеци. Ова фабрика донеће још 1.100 радних места у Обреновцу и Београду - каже градоначелник.
Према подацима из марта, како истиче, стопа незапослености у Београду рекордно је ниска.
- Незапослен је 85.441 грађанин. У фебруару је било 87.185 незапослених, а 2013. године било је више од 110 хиљада незапослених - каже Мали за "Ново јутро".
Он истиче да је напредак евидентан и да се град максимално бори за свако ново радно место. Он подсећа и да статистика потврђује да се"налазимо на правом путу".
- Историјски је низак број незапослених у нашем граду. Борићемо се да нам млади остају у граду и Србији, а у томе нам помаже дуално образовање којим ученици одмах по школовању добијају запослење - каже Мали.
Метро мења београдске улице: Трамвајем кроз Трговачку улицу, булевар у Жаркову
Он подсећа на критике "дежурних душебрижника" приликом изградње прве фабрике Меита.
- Говорили су да је ово још једна лаж, да од тога неће бити ништа, а већ 1.450 људи ради у овој фабрици. Меита је највећа и прва фабрика у Београду у последњих 30 година. Просечна плата у овој фабрици је 600 евра и производи турбо пуњаче за сва велика имена аутомобилске индустрије - каже Мали, додајући да нове фабрике доносе више новца за буџет, чиме се отварају могућности за повећање плата и пензија.
Ово је, како истиче, најздравији начин покретања привреде и економских реформи.
- Остварили смо огроман напредак, развијамо туризам, ИТ индустрију, постали смо велико градилиште. Биће гужви и овог пролећа, али само зато што смо решили да мењамо град, побољшамо инфраструктуру и оставимо нашој деци лепши Београд - каже градоначелник.
Пролеће је, како каже, ту, а самим тим и нови радови и нови планови за Београд. Мали истиче да градска власт не одустаје ни од једног дела града и да ће се наставити борба за уређење и унапређење престонице.