ПРИХВАТИЛИШТЕ за децу Београда добило нове садржаје: Више ЗАБАВЕ ЗА МАЛИШАНЕ у тешкој ситуацији (ФОТО)
Да би се дете осећало безбедним, потребно је почети од уређења простора у коме оно борави.
Прихватилиште за децу Београда на почетку ове године добило је ново дечје игралиште, прилагођено за малу децу, а уређена су и игралишта за кошарку и мали фудбал, рекла је секретарка за социјалну заштиту Наташа Станисављевић.
Квалитет ваздуха у Београду бољи него у НАЦИОНАЛНОМ ПАРКУ
Београђани, више не можете да се крећете истим путањама: Уведене су НОВЕ ЖУТЕ ТРАКЕ, а ево и где
ОНА је НАЈПОЗНАТИЈА бака у Земуну: ОВО је разлог због ког ДЕЦА трче ка њеном балкону!
– Сада Прихватилиште има три нова дечја игралишта, комплетно уређено двориште са мобилијаром, клупама и свиме што је потребно да простор буде онакав какав деца заслужују. Са радовима смо започели прошле године у септембру како би деца ове просторе могла да користе са првим лепим временом. Ове послове урадило је ЈКП "Зеленило – Београд" и све је урађено по највишим стандардима и прописима који регулишу ову област. Подсетићу, да би се дете осећало безбедним, потребно је почети од уређења простора у коме оно борави, а тиме што је после 20 година добијен нови и потпуно уређени простор, чију ћемо годишњицу обележити 25. фебруара, Град Београд је показао да брине за будућност деце – рекла је Наташа Станисављевић.
Она је подсетила да Прихватилиште за децу Београда постоји као институција већ 62 године, али и да је радило у неадекватним условима који су захтевали хитно унапређење.
– Прихватилиште је 2014. године располагало са 250 квадратних метара простора и 16 кревета за тридесеторо деце. Данас располаже са 1.700 квадрата и 48 кревета, а на данашњи дан тамо је 41 дете. Тај простор више није само по стандарду Србије већ и више од тога, он представља огледни пример како социјална заштита треба да изгледа у овом делу Европе – рекла је Станисављевићева, нагласивши да је нови простор омогућио много боље услове за рад васпитача и других радника у оквиру система социјалне заштите.
Градска секретарка је истакла да је простор у Улици Живка Давидовића омогућио и услове за много боље функционисање Свратишта, чиме је заокружен систем социјалне заштите у овој области.
– По броју услуга социјалне заштите, када су у питању права и услуге, Београд је лидер не само у Србији већ и региону.
У 2018. години, у Прихватилишту је боравило 308 деце, а прошле године 368. То говори да је потреба увек постојала и да ниједно дете коме је потребна подршка неће бити одбијено. У овом тренутку можемо реаговати 24 сата дневно, а стално унапређујемо и сарадњу са МУП-ом, Комуналном милицијом и свим другим партнерима у оквиру међусекторске сарадње, са којима ћемо потписати протокол на коме заједнички радимо већ неколико месеци. Наши састанци су веома чести, заједнички радимо на превентивним мерама, јер дечја права ни у једном тренутку не смеју бити угрожена. Радећи на превенцији, желимо да имамо прави одговор на изазове – казала је Наташа Станисављевић.
Када је реч о женама – жртвама насиља у породици, градска секретарка је подсетила да је у току спровођење превентивног програма и истакла да ће 2020. година бити у највећој мери посвећена превентивним активностима и кампањама везаним за подизање свести о потреби заштите осетљивих група.
Ове детаље сигурно нисте знали: Данас је "Победник" један од симбола Београда, а некада је трулио у отпаду
ТРАМВАЈ ДО КАЛЕМЕГДАНА, АЛИ И КАРАБУРМЕ: Београд би могао у будућности да добије још 11 ТРАСА дугих скоро 30 км!
Чувено београдско шеталиште "Лазаро Карденас" добиће стари сјај (ФОТО)
Љубав на СПОРТСКИ НАЧИН! Овако је један Милош усрећио своју Неду када је изронио из базена! (ФОТО)