БОЛНИЧКИ КАПАЦИТЕТИ У БЕОГРАДУ ПРИ КРАЈУ! Да ли нам прети трагедија? Све је више људи који умиру
У Инфективној клиници у Београду скоро да нема места
У Београду је најкритичнија ситуација што се тиче заражених вирусом корана, а болнички капацитети у престоници су при крају, каже државни секретар Министарства здравља Мирсад Ђерлек.
"НЕК СЕ ЗАРАЗИМ, САМО ДА ОВО ПРОЂЕ ШТО ПРЕ" СОС линија "Лазе Лазаревића" се усијала, грађани тешко подносе ситуацију
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ГРАЂАНЕ: Од понедељка смо код комшија на црвеној листи, после границе директно у КАРАНТИН
ОГЛАСИО СЕ ПРЕДРАГ КОН: Ситуација у престоници забрињава, стање у школама ипак улива наду
Очекује да ће данас Кризни штаб за борбу против ковида-19 донети најбоље мере и додаје да то сигурно неће бити полицијски час и закључавање.
- У наредних седам до десет дана наставиће се повећавање броја новооболелих. То подразумева да ће и болнице бити пуније и да ће број преминулих бити већи - рекао је Ђерлек.
Он је нагласио да је било доста пријема на болничко лечење у последња 24 сата, да је Бежанијска коса имала 22 пријема, а Звездара чак 78.
У Инфективној клиници у Београду скоро да нема места, те због тога поново у ковид систем комплетно улазе клиничко-болнички центри Драгиша Мишовић и Звездара.
- Чинимо надљудске напоре да прерасподелом у болницама направимо више места, да не дозволимо да дођемо у ситуацију да немамо места за пацијенте у Београду. Морамо издржати до 1. децембра када отварамо ковид болницу у Батајници - рекао је он.
Напомиње да се вирус из Београда полако шири на остале делове Србије и да север земље полако постаје жариште.
-Нови Сад је по броју заражених на другом месту већ неколико дана. Ситуација у Крагујевцу, Крушевцу, Ваљеву почиње да се захуктава, али и на југу Србије - Прешево, Бујановац, Лесковац. Ми смо у озбиљној ситуацији и покушавамо на све начине да решамо проблеме на дневном нивоу - навео је Ђерлек.
Како је рекао једна група неодговорних људи жели да ноћни провод, претвори у трагедију, те данас има примера да се у болницама налазе целе породице.
- Ми смо пре неколико дана имали 80 одсто људи старости између 20 до 40 година, сада се та граница померила и имамо много више пацијената од 40 до 70 година. Имамо више људи на респираторима, више људи који нам умиру - рекао је он.
Истиче да је важно сачувати здравствени кадар који износе највећи терет у овој борби.