БРАК ИЗ ЉУБАВИ (ПРЕМА БОРАВИШНОЈ ВИЗИ): Срби се жене Словакињама за 3.500 евра!
Срби се лажно жене Словакињама за 3.500 евра због папира!
Словачка полиција ухватила је организовану групу Словака преко које су Срби, Црногорци и Македонци путем фиктивних бракова долазили до боравишних и радних дозвола у Немачкој, Данској и другим западним земљама.
Реч је о добро разрађеном бизнису - словачке држављанке прво среде сва документа која су потребна за венчање у иностранству, а затим се одводе у Србију и пошто склопе брак, добију 3.500 евра.
- Затим би заједно са својим лажним супругом одлазиле у Немачку или Данску и тражиле дозволу за боравак - изјавила је јуче Дениса Балогова, портпаролка словачке полиције.
НОВИ ЗАКОН ЗАПАЊИО ПАРОВЕ: Ако живите у ванбрачној заједници краће од три године - ГУБИТЕ СВА ПРАВА!
Самим тим што Словакиње врло лако добију дозволу за боравак у Немачкој јер долазе из државе која је чланица Европске уније и младожењама са западног Балкана се једноставно одобрава боравак по основу спајања породице.
Адвокат Вилијам Паспаловски објашњава да су наши грађани присиљени да на овај начин себи обезбеде боравишну дозволу јер српски пасош, нажалост, не вреди много.
КО ТО УСПЕ, СВАКА МУ ЧАСТ: Чик пробајте да ПРОЧИТАТЕ шта пише на декларацијама појединих производа
- Склапање лажних бракова зарад папира постоји одувек. И раније су се наши удавали и женили по Америци, с тим што се тад плаћало по 10.000 долара. Сада, колико се сећам, цене за лажан брак су ишле и до 5.000 евра, али изгледа да су цене на тржишту пале. Актери фиктивних бракова могу да одговарају за кривично дело навођења на оверу неистинитог садржаја, јер тиме доводе у заблуду матичара. Међутим, ови случајеви су веома тешко доказиви. Како доказати да је неко закључио брак са иностраним држављанином тако што му је платио? Нико то неће признати јер је тај посао у интересу обе стране - каже Паспаловски и додаје да је у случају ове организоване словачке групе полиција вероватно имала прикривеног иследника у групи, односно девојку која је увидела како то функционише.
Такође, према речима нашег саговорника, у нашем систему ових случајева није било, осим што су се Кинези венчавали са Српкињама зарад боравишних дозвола у нашој земљи.
Социолог Ратко Божовић објашњава да се људи често одлучују за овај вид преваре да би коначно остварили своје материјалне идеје.
КО КУПУЈЕ У СЕЦОНД ХАНД-у: Људи стегну срце и дођу овде, али не знају праву истину!
- Честа је појава да грађанин хоће да кроз иглене уши добије статус који му омогућава решење за његову животну ситуацију. Новац је господар наших живота, а овде се ради о класичном трговачком послу и калкулацији. Спремни су да плате, јер верују да ће им се то улагање касније исплатити. Реч је о нужно наметнутој околности зарад личне среће. Међутим, постоје изузеци, али не и правило, да се из тих лажних бракова на крају роди и љубав - истиче Божовић.