МЕСТО ОДАКЛЕ БОРЦИ КРЕЋУ У СИРИЈУ: Ово је СРПСКА ЦРКВА која се налази у леглу ТЕРОРИСТА
Црква која привлачи пажњу првобитно је сазидана као римокатоличка, али је уступљена на коришћење српској.
Читајући о нападима џихадиста из дана у дан, не бисте помислили да у једној "џихадистичкој" престоници Европе постоји српска црква. Моленбек је бриселска општина, сиромашни део града који се налази на свега пет километара од седишта Европске уније. У овом месту муслимани нису већинско становиништво, али ипак је велики број радикалних искамиста у њој.
БУГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА: "Саосећамо се", али не пуштајте више избеглице
Некада рурална област, која је добила име по холандским речима за млин и поток, индустријализована је крајем 18. века, али још од Велике депресије њом владају сиромаштво, ситни криминал и велике културолошке подељености.
Становници Моленбека су прва, друга и трећа генерација имиграната најчешће са севера Африке, а према последњим подацима Моленбек је место одакле многи европски радикализовани борци крећу у Сирију да би се борили на страни ИС донели су том делу Брисела назив "легло џихадиста". Људи који су извели терористичке нападе у Паризу 13. новембра прошле године, дошли су управо из овог града, што додатно плаши мештане али и туристе.
АЛЕЛУЈА БЕОГРАДЕ: Црначка госпел црква усред Србије - и то постоји (ВИДЕО)
Међутим, ово није прича о општини већ о грађевини која се, управо, на овом месту у Бриселу налази. Реч је о Цркви Светог Саве, која је једина српска православна црква у Белгији.
Бугарска православна црква: Геј парада опасност за децу
Ова црква је сазидана 1925. године као римокатоличка црква, а уступљена је на коришћење српској на Видовдан 28. јуна 2004. године. Црква, порта и парохијска кућа су званично уступљени српској цркви од 23. септембра 2010. године, а оно што је посебно занимљиво јесте да је црква под окриљем Српске Патријаршије у Београду.
Из разлога што се овај део града повезује са организацијом највећих напада и деловањем најопаснијих терориста, локално становништво каже да се верници боје да посећују цркву. Вероватно једини редовни посетиоци јесу деца која иду у Цркву Светог Саве како би похађала часове веронауке.