ДА ЛИ СТЕ ЗНАЛИ ДА ПОСТОЈИ? Ово несвакидашње језеро у Србији има облик срца, а једно је од главних туристичких атракција (ФОТО)
Да природа може бити и те како непредвидива и да су свуда око нас посебни знаци најбоље доказује и језеро смештено на само један километар од центра Крагујевца.
За овај српски град често се каже да је срце Шумадије, а управо у њему сместило се несвкидашње језеро ни мање, ни више већ управо у облику срца.
НЕВРЕМЕ ОПУСТОШИЛО ИВАЊИЧКИ КРАЈ: Стотине људи одсечено од света, гром погодио и УСМРТИО КРАВУ (ФОТО)
СРБИЈО, СПРЕМИ СЕ! Хитно упозорење РХМЗ-а: Преко 20mm кише за кратко време, чекају нас ЈАКИ ПЉУСКОВИ И ГРАД
ОВО СУ ТРИ НАЈЗНАЧАЈНИЈА СРПСКА ВИНА КОЈА МОРАТЕ ЗНАТИ: Упечатљиви домаћи брендови (ФОТО)
- Акумулација је настала на простору бивше циглане, седамдесетих година прошлог века. Настало је од неколико мањих бара, које су временом расле, све док се нису спојиле у ово што видимо данас. Језеро има површину од око 3,5 хектара, а просечна дубина износи један метар. Уколико се сними из дроном и погледа из птичије перспективе касно се види да је језеро у облику срца, што је само по себи раритет у нашем граду, али и у нашој земљи - казали су за РИНУ, у градској туристичкој организацији овог града.
Необично срцолико језеро названо је Бубањ, по чијем имену носи цео један део града. Ово је језеро једно о три, која се налае на територији овог града настало природном путем и напаја се са извора Бубањ и падавинама. Осим за посетиоце који често праве предах на овом месту, језеро је веома популарно међу риболовцима, а најчешћи се могу упецати примерци штуке, бодорка, шарана, караша и амура. Осим риба, језеро краси и велики број различитих врста птица.
- Лева страна обале је уређена, са плажом у дужини око 800 метара, шеталиштем, клупама, столовима, теренима за одбојку. Недалеко од плаже се налазе и различити угоститељски објекти, који употпуњују туристичку понуду - истичу у овој организацији.
Поред језера Бубањ, на турстичкој мапи Крагујевца, налази се језеро Шумарице, које је смештено на три километра од центра града, унутар комплекса Спомен-парка „Крагујевачки октобар“, али и Грошничко језеро ко је саграђено пред Други светски рат за потребе водоснабевања Крагујевца.