"ДЕЦА СА КОЈОМ РАДИМ НЕ ЗНАЈУ НИ КАКО ИЗГЛЕДАМ" Несвакидашња прича о племенитом делу учитељице из "Мишовића" (ВИДЕО)
Сви у КБЦ "Драгиша Мишовић" су тим и део система, почевши од спремачица, па до лекара, сестара, са једним циљем - да олакшају деци болничке дане.
Биљана Дробњак је учитељица која већ две деценије ради са ђацима у болницама. Последњих годину дана њено одељење у КБЦ "Драгиша Мишовић" је претворено у ковид одељење.
ОЈАЧАЈТЕ ВАШ ИМУНИ СИСТЕМ: Ови витамини су кључни током опоравка од инфекције!
У ПИРОТУ ПАУЗА ЗБОГ ПРАЗНИКА! Током Ускрса и Првог маја пунктови за вакцинацију грађана затворени
ЗАЈЕЧАР ЗАВИЈЕН У ЦРНО! Мештани још увек у шоку због вест о смрти породиље (27) - иза себе оставила двоје деце
Ради у скафандеру, има дупле маске и визир. За Београдску хронику каже да је веома тешко радити у опреми, јер деца са којима ради не знају ни како изгледа. Последњих годину дана ниједно дете је није видело без опреме.
Дробњакова је истакла да колико ће се дуго дете задржати у њеној учионици зависи од клиничке слике детета, у просеку седам до 10 дана.
- Ја радим са децом од првог до четвртог разреда. Сва та деца раде по уџбеницима различитих издавача и онда се дешава да у једном предмету имате потпуно различите области. Имам неколико деце другог разреда и области из српског језика су различите. Неки раде латиницу, неки књижевно дело, неки басне. Тако да се трудим да ускладим план и програм са сваким дететом и да одрадим индивидуални план рада - каже Дробњакова.
Истиче да води рачуна о потребама сваког детета, дужини њиховог задржавања у болници, способностима.
Учитељица ковид одељења у КБЦ "Драгиша Мишовић" каже да ради у скафандеру, има дупле маске, визир и да је веома тешко радити у томе.
- Веома је тешко радити у опреми јер деца са којима радим не знају ни како изгледам. Последњих годину дана ниједно дете ме није видело без опреме - наглашава Биљана Дробњак.
Како каже, до пре годину дана радила је на одељењу туберкулозе. На том одељењу су се деца задржавала и више од три месеца.
- Деца која остају дуже имају таблу и учионицу као у редовној школи. Са том децом радите, оцењујете их, преводите у вашу школу и када заврше лечење враћамо их у матичну школу, тако да не губе од градива и не полажу разредне испите - објашњава учитељица.
Поручује да су сви у КБЦ "Драгиша Мишовић" тим и део система, почевши од спремачица, па до лекара, сестара, са једним циљем - да олакшају деци болничке дане.