"Делта сој је ДОМИНАНТАН и он тражи невакцинисане": У болницама су млади људи, нису свесни да је КОВИД СМРТОНОСАН
Доктор Мирсад Ђерлек, државни секретар у Министарству здравља, истиче да су највећа жаришта у Србији на местима где је најмањи број вакцинисаних
Ђерлек објашњава да држава мора да буде спремна да прими све пацијенте који се потенцијално заразе, објашњавајући да систем не сме да закаже.
БРАВО СРБИЈО: Бошко иде на лечење, Меридиан купио заставу са потписима олимпијаца!
НИ ПОСЛЕ ТОЛИКО ГОДИНА ЉУБАВ ПРЕМА ЗАНАТУ НЕ УМИРЕ: Владимир из Сомбора и дан данас прави СОДА-ВОДУ
Прича која је оставила Србију у сузама, сада је још тежа: Преминуо Предраг ког је мајка Олга целог живота носила на леђима
Он напомиње да је држава дала 200 одсто својих могућности, како при изградњи инфраструктурних пројеката, конкретно болница, клиничких центара, набавке лекова, вакцина и сл.
- Жао ми је што добар део људи у Србији није свестан да је ковид смртоносна болест - подвлачи Ђерлек.
- Делта сој ради свој посао, доминантан је, и он тражи невакцинисане, а невакцинисани су популација од 18 до 30 година, као и деца. Срећа је што је код њих блажа слика, али је проблем што деца могу да буду преносиоци. Ми увек тражимо другог кривца, а заправо смо ми сами кривци. Ковид ће бити побеђен када будемо стекли колективни имунитет, а имунитет ћемо добити када се сви вакцинишемо - прича Ђерлек за Пинк.
Ђерлек истиче да би трибине и разговори са људима дали већи ефекат, када је у питању вакцинација, истичући да је лично искуство са терена доста помогло, како кроз разговоре с грађанима, тако и доказе који објашњавају да вакцинација не може бити штетна.
- Људски мозак лакше прима лажне информације, него истину - истиче Ђерлек говорећи о антиваксерима.
Ђерлек додаје да су у болницама млади људи, без пратећих болести који су, како на респираторима, тако и у тешкој здравственој ситуацији, са мало шансе да се извуку.
- Не могу да схватим, пре свега здравствене раднике који се до сада нису вакцинисали. Ту је већи проценат средње медицинског особља, где су доктори доста добро одрадили свој посао. Исти је систем са просветним радницима, а њих је нешто више од 50 одсто вакцинисано - каже Ђерлек додајући да ништа не можемо да очекујемо ако се ове професије не опходе одговорно према имунизацији која је кључна.